# Be1st.ai | Katalóg webových technológií

> Kompletný katalóg technológií, ktoré detegujeme pri audite webov.

Celkom 172 technológií v 8 kategóriách.

Čísla: posledný audit každého zo 16 845 webov, ktoré be1st auditoval, k 8. 11. 2026.

## JS/CSS Frameworky (38)

JavaScript a CSS frameworky a knižnice používané na moderných weboch

### Tailwind CSS

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/tailwind-css ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/tailwind-css.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, Tailwind CSS 4 vydaný v 2025
- **Popis:** Utility-first CSS framework, ktorý umožňuje štýlovať priamo v HTML pomocou predpripravených tried. Eliminuje písanie vlastného CSS a zabezpečuje konzistentný dizajn.
- **Podiel auditovaných webov:** 34 % (5 653)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 76, 82, 63, 78, 32
- **Web:** https://tailwindcss.com
- **Docs:** https://tailwindcss.com/docs
- **GitHub:** https://github.com/tailwindlabs/tailwindcss
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2017

### jQuery

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/jquery ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/jquery.md))
- **Stav:** Zastaraná. Stále široké nasadenie, ale pre nové projekty zastaralý prístup
- **Popis:** Historicky najvplyvnejšia JavaScript knižnica, ktorá zjednodušila manipuláciu s DOM, AJAX a animácie. Stále prítomná na miliónoch webov, ale moderné prehliadače už poskytujú ekvivalentné natívne API. Pre nové projekty sa neodporúča.
- **Podiel auditovaných webov:** 29 % (4 883)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 69, 79, 54, 60, 31
- **Web:** https://jquery.com
- **Docs:** https://api.jquery.com
- **GitHub:** https://github.com/jquery/jquery
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2006

### Next.js

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/next-js ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/next-js.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, Next.js 16 vydaný v 2025
- **Popis:** Full-stack React framework od Vercelu s podporou server-side renderingu (SSR), statickej generácie (SSG) a API routes. Poskytuje file-based routing, optimalizáciu obrázkov a automatické code-splitting. Štandard pre produkčné React aplikácie.
- **Podiel auditovaných webov:** 23 % (3 836)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 77, 82, 64, 79, 33
- **Web:** https://nextjs.org
- **Docs:** https://nextjs.org/docs
- **GitHub:** https://github.com/vercel/next.js
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2016

### React

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/react ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/react.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, React 19 vydaný v 2024
- **Popis:** JavaScript knižnica od Meta (Facebook) na tvorbu užívateľských rozhraní pomocou komponentov. Používa virtuálny DOM a deklaratívny prístup, čo umožňuje efektívne renderovanie.
- **Podiel auditovaných webov:** 22 % (3 626)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 73, 78, 61, 76, 28
- Len weby, kde Tech Stack túto technológiu rozpozná priamo. Bežia na nej aj weby postavené na Next.js, Gatsby a Remix; spolu s nimi je aspoň na 7 645 weboch (45 %).
- **Web:** https://react.dev
- **Docs:** https://react.dev/learn
- **GitHub:** https://github.com/facebook/react
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2013

### Bootstrap

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/bootstrap ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/bootstrap.md))
- **Stav:** Stabilná. Bootstrap 5 je stabilný a udržiavaný, bez závislostí na jQuery
- **Popis:** CSS framework s predpripraveným grid systémom, komponentmi a utilitami. Pôvodne vytvorený v Twitteri, teraz samostatný open-source projekt. Vhodný na rýchle prototypovanie a responzívne weby.
- **Podiel auditovaných webov:** 13 % (2 198)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 69, 77, 56, 63, 30
- **Web:** https://getbootstrap.com
- **Docs:** https://getbootstrap.com/docs/
- **GitHub:** https://github.com/twbs/bootstrap
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2011

### PHP

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/php ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/php.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne vyvíjaný, PHP 8.x; staré verzie 7.x už nedostávajú bezpečnostné opravy
- **Popis:** Serverový programovací jazyk, na ktorom beží WordPress, Joomla, Drupal aj väčšina slovenských e-shopových platforiem. Často ho prezrádza hlavička X-Powered-By s verziou.
- **Podiel auditovaných webov:** 3,0 % (502)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 70, 81, 51, 64, 33
- **Web:** https://www.php.net
- **Docs:** https://www.php.net/docs.php
- **GitHub:** https://github.com/php/php-src
- **Licencia:** PHP License 3.01
- **Prvé vydanie:** 1995

### Lit

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/lit ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/lit.md))
- **Stav:** Moderná. Nástupca Polymeru, aktívne vyvíjaný; štandardné web komponenty bez závislosti na konkrétnom frameworku.
- **Popis:** Knižnica od Googlu na tvorbu web komponentov (Custom Elements). Komponenty fungujú v akomkoľvek frameworku aj bez neho, preto sa používa v dizajnových systémoch a v produktoch Googlu.
- **Podiel auditovaných webov:** 2,9 % (487)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 68, 79, 55, 57, 31
- **Web:** https://lit.dev
- **Docs:** https://lit.dev/docs/
- **GitHub:** https://github.com/lit/lit
- **Licencia:** BSD-3-Clause
- **Prvé vydanie:** 2018

### Astro

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/astro ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/astro.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, Astro 7 vydaný v 2026
- **Popis:** Web framework zameraný na content-driven webové stránky s minimálnym klientskym JavaScriptom. Podporuje islands architektúru a integráciu s React, Vue, Svelte a ďalšími. Ideálny pre blogy, dokumentáciu a marketingové stránky.
- **Podiel auditovaných webov:** 2,4 % (405)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 82, 88, 65, 84, 38
- **Web:** https://astro.build
- **Docs:** https://docs.astro.build
- **GitHub:** https://github.com/withastro/astro
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2021

### Vue.js

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/vue-js ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/vue-js.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, Vue 3 je stabilná verzia od 2020
- **Popis:** Progresívny JavaScript framework na tvorbu užívateľských rozhraní. Kombinuje najlepšie vlastnosti Reactu a Angularu s jednoduchšou krivkou učenia. Podporuje Composition API a reaktívny systém.
- **Podiel auditovaných webov:** 2,2 % (373)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 69, 77, 58, 62, 30
- Len weby, kde Tech Stack túto technológiu rozpozná priamo. Bežia na nej aj weby postavené na Nuxt; spolu s nimi je aspoň na 620 weboch (3,7 %).
- **Web:** https://vuejs.org
- **Docs:** https://vuejs.org/guide/
- **GitHub:** https://github.com/vuejs/core
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2014

### Alpine.js

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/alpine-js ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/alpine-js.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, Alpine.js 3 je aktuálna stabilná verzia
- **Popis:** Ľahký JavaScript framework na pridávanie interaktivity priamo do HTML. Funguje podobne ako Tailwind, ale pre JavaScript: deklaratívne atribúty v markupe. Ideálny na malé interaktívne komponenty bez nutnosti build systému.
- **Podiel auditovaných webov:** 2,0 % (341)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 82, 62, 68, 35
- **Web:** https://alpinejs.dev
- **Docs:** https://alpinejs.dev/start-here
- **GitHub:** https://github.com/alpinejs/alpine
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2019

### TanStack Start

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/tanstack-start ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/tanstack-start.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, novší framework (od 2024)
- **Popis:** Full-stack framework postavený na TanStack Router a Vite. Podporuje server-side rendering so streamovaním, serverové funkcie a typovo bezpečný routing. Pôvodne pre React, dnes aj pre Solid.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,9 % (325)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 79, 85, 67, 80, 38
- **Web:** https://tanstack.com/start
- **Docs:** https://tanstack.com/start/latest/docs
- **GitHub:** https://github.com/TanStack/router
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2024

### Nette

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/nette ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/nette.md))
- **Stav:** Stabilná. Stabilný a udržiavaný
- **Popis:** Český PHP framework od Davida Grudla so šablónovacím systémom Latte a silným dôrazom na bezpečnosť. Rozšírený najmä v Česku a na Slovensku.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,8 % (297)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 80, 88, 66, 73, 33
- **Web:** https://nette.org
- **Docs:** https://doc.nette.org
- **GitHub:** https://github.com/nette/nette
- **Licencia:** BSD-3-Clause / GPL
- **Prvé vydanie:** 2008

### Nuxt

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/nuxt ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/nuxt.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, Nuxt 3 priniesol Nitro engine a Vue 3 podporu
- **Popis:** Full-stack framework postavený na Vue.js s podporou SSR, SSG a hybridného renderingu. Poskytuje automatický routing, server engine Nitro a modulárnu architektúru. Je to ekvivalent Next.js pre ekosystém Vue.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,5 % (247)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 73, 82, 58, 70, 31
- **Web:** https://nuxt.com
- **Docs:** https://nuxt.com/docs
- **GitHub:** https://github.com/nuxt/nuxt
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2016

### Angular

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/angular ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/angular.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný Googlom, Angular 22 vydaný v 2026
- **Popis:** Komplexný TypeScript framework od Google na tvorbu single-page aplikácií. Ponúka dependency injection, reaktívne formuláre, routing a HTTP klienta priamo v jadre. Vhodný pre veľké enterprise projekty.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,2 % (208)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 69, 75, 54, 69, 25
- **Web:** https://angular.dev
- **Docs:** https://angular.dev/overview
- **GitHub:** https://github.com/angular/angular
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2016

### Preact

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/preact ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/preact.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, Preact 10 so signálmi
- **Popis:** Malá (asi 3 kB) alternatíva k Reactu s rovnakým API. Cez preact/compat spustí väčšinu React knižníc, používa sa tam, kde záleží na veľkosti JavaScriptu.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,2 % (201)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 72, 85, 58, 56, 35
- **Web:** https://preactjs.com
- **Docs:** https://preactjs.com/guide/v10/getting-started
- **GitHub:** https://github.com/preactjs/preact
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2015

### UnoCSS

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/unocss ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/unocss.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný
- **Popis:** Atomický CSS engine od Anthonyho Fu, ktorý generuje len použité utility triedy. Kompatibilný s triedami Tailwindu, ale rýchlejší a konfigurovateľný cez presety.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,2 % (197)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 67, 79, 43, 65, 30
- **Web:** https://unocss.dev
- **Docs:** https://unocss.dev/guide/
- **GitHub:** https://github.com/unocss/unocss
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2021

### Express

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/express ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/express.md))
- **Stav:** Stabilná. Stabilný, Express 5 vydaný v 2024
- **Popis:** Minimalistický webový framework pre Node.js na tvorbu API a serverov. Prezrádza ho hlavička X-Powered-By: Express, ak ju vývojár nevypne.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,1 % (192)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 72, 80, 55, 73, 27
- **Web:** https://expressjs.com
- **Docs:** https://expressjs.com/en/guide/routing.html
- **GitHub:** https://github.com/expressjs/express
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2010

### SvelteKit

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/sveltekit ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/sveltekit.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, SvelteKit 3 vydaný v 2026
- **Popis:** Full-stack framework pre Svelte s podporou SSR, SSG a SPA režimov. Poskytuje file-based routing, form actions a adaptabilný deployment na rôzne platformy. Oficiálne odporúčaný spôsob tvorby Svelte aplikácií.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,1 % (186)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 72, 76, 58, 79, 28
- **Web:** https://svelte.dev/docs/kit
- **Docs:** https://svelte.dev/docs/kit/introduction
- **GitHub:** https://github.com/sveltejs/kit
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2020

### ASP.NET

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/asp-net ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/asp-net.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne vyvíjaný ako ASP.NET Core s každou verziou .NET
- **Popis:** Webový framework od Microsoftu pre platformu .NET. Moderná verzia ASP.NET Core je open-source a beží na Windows, Linuxe aj macOS.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,0 % (172)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 66, 71, 57, 65, 28
- **Web:** https://dotnet.microsoft.com/apps/aspnet
- **Docs:** https://learn.microsoft.com/aspnet/core
- **GitHub:** https://github.com/dotnet/aspnetcore
- **Licencia:** MIT (ASP.NET Core)
- **Prvé vydanie:** 2002

### Django

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/django ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/django.md))
- **Stav:** Stabilná. Stabilný a aktívne vyvíjaný, pravidelné LTS verzie
- **Popis:** Webový framework pre Python s prístupom "batteries included": ORM, administrácia, formuláre aj autentifikácia sú súčasťou. Používajú ho napríklad Instagram a Mozilla.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (160)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 71, 72, 67, 72, 27
- **Web:** https://www.djangoproject.com
- **Docs:** https://docs.djangoproject.com
- **GitHub:** https://github.com/django/django
- **Licencia:** BSD-3-Clause
- **Prvé vydanie:** 2005

### HTMX

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/htmx ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/htmx.md))
- **Stav:** Moderná. Rapídne rastúca popularita, htmx 2.0 vydaný v 2024
- **Popis:** Knižnica umožňujúca prístup k moderným funkciám prehliadača priamo z HTML. Podporuje AJAX requesty, CSS prechody, WebSockety a Server-Sent Events cez HTML atribúty. Alternatíva k SPA frameworkom s dôrazom na hypermedia.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (157)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 68, 75, 56, 63, 32
- **Web:** https://htmx.org
- **Docs:** https://htmx.org/docs/
- **GitHub:** https://github.com/bigskysoftware/htmx
- **Licencia:** BSD
- **Prvé vydanie:** 2020

### Turbo (Hotwire)

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/turbo ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/turbo.md))
- **Stav:** Moderná. Predvolený prístup v Rails 7+, používaný aj mimo Rails (Laravel, Django). Alternatíva k React SPA pre obsahové a serverovo renderované weby.
- **Popis:** Súčasť balíka Hotwire od tvorcov Ruby on Rails: Turbo mení navigáciu na rýchle výmeny HTML bez načítania celej stránky (Turbo Drive, Frames, Streams) a Stimulus pridáva malé JS správanie k HTML. Weby tak pôsobia ako SPA bez veľkého JavaScriptu.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (147)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 73, 77, 64, 71, 30
- **Web:** https://hotwired.dev
- **Docs:** https://turbo.hotwired.dev/handbook/introduction
- **GitHub:** https://github.com/hotwired/turbo
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2020

### Bulma

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/bulma ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/bulma.md))
- **Stav:** Stabilná. Bulma 1.0 vydaná v 2024, stabilný a udržiavaný projekt
- **Popis:** Moderný CSS framework založený na Flexboxe bez akýchkoľvek JavaScript závislostí. Ponúka čistý a čitateľný syntax s predpripraveným grid systémom a komponentmi. Alternatíva k Bootstrapu s jednoduchšou štruktúrou.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (141)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 65, 66, 56, 71, 26
- **Web:** https://bulma.io
- **Docs:** https://bulma.io/documentation/
- **GitHub:** https://github.com/jgthms/bulma
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2016

### Gatsby

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/gatsby ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/gatsby.md))
- **Stav:** Zastaraná. Vývoj stagnuje od 2023, odporúča sa migrácia na Next.js alebo Astro
- **Popis:** React framework zameraný na statickú generáciu stránok s GraphQL data vrstvou. Kedysi populárny pre blogy a marketingové stránky. Vývoj sa výrazne spomalil po akvizícii firmou Netlify.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (137)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 67, 68, 59, 75, 25
- **Web:** https://www.gatsbyjs.com
- **Docs:** https://www.gatsbyjs.com/docs
- **GitHub:** https://github.com/gatsbyjs/gatsby
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2015

### Svelte

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/svelte ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/svelte.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, Svelte 5 s runes systémom vydaný v 2024
- **Popis:** Kompilátorový framework, ktorý presúva prácu z prehliadača do build kroku. Generuje minimálny vanilla JavaScript bez virtuálneho DOM. Výsledkom sú rýchlejšie a menšie aplikácie v porovnaní s tradičnými frameworkmi.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (136)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 69, 78, 59, 58, 33
- Len weby, kde Tech Stack túto technológiu rozpozná priamo. Bežia na nej aj weby postavené na SvelteKit; spolu s nimi je aspoň na 322 weboch (1,9 %).
- **Web:** https://svelte.dev
- **Docs:** https://svelte.dev/docs
- **GitHub:** https://github.com/sveltejs/svelte
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2016

### Semantic UI

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/semantic-ui ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/semantic-ui.md))
- **Stav:** Zastaraná. Vývoj stojí, pokračuje komunitný fork Fomantic UI
- **Popis:** CSS framework s triedami pomenovanými prirodzeným jazykom (napr. "ui primary button"). Obsahuje rozsiahlu sadu komponentov a tém.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (118)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 64, 71, 51, 61, 27
- **Web:** https://semantic-ui.com
- **GitHub:** https://github.com/Semantic-Org/Semantic-UI
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2013

### Foundation

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/foundation ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/foundation.md))
- **Stav:** Zastaraná. Minimálny vývoj od 2020, odporúča sa migrácia na modernú alternatívu
- **Popis:** Responzívny frontend framework od ZURB s pokročilým grid systémom a prístupnosťou. Kedysi hlavný konkurent Bootstrapu pre enterprise projekty. Vývoj je minimálny a komunita sa výrazne zmenšila.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (111)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 72, 80, 60, 67, 34
- **Web:** https://get.foundation
- **Docs:** https://get.foundation/sites/docs/
- **GitHub:** https://github.com/foundation/foundation-sites
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2011

### Hono.js

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/hono-js ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/hono-js.md))
- **Stav:** Moderná. Rýchlo rastúci framework pre edge a serverless API; častý v projektoch na Cloudflare.
- **Popis:** Malý a rýchly webový framework pre JavaScript, ktorý beží na Cloudflare Workers, Deno, Bun aj Node. Používa štandardné Web API (Request, Response), takže ten istý kód ide na ľubovoľný edge runtime.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (109)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 76, 80, 64, 83, 35
- **Web:** https://hono.dev
- **Docs:** https://hono.dev/docs/
- **GitHub:** https://github.com/honojs/hono
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2021

### Materialize

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/materialize ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/materialize.md))
- **Stav:** Zastaraná. Pôvodný projekt sa od 2018 nevyvíja, pokračuje komunitný fork
- **Popis:** CSS framework podľa princípov Material Design od Google. Obsahuje mriežku, komponenty a JavaScriptové prvky.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (102)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 62, 70, 50, 59, 27
- **Web:** https://materializecss.com
- **GitHub:** https://github.com/Dogfalo/materialize
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2014

### Java

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/java ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/java.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne vyvíjaná, nová verzia každých 6 mesiacov
- **Popis:** Programovací jazyk a platforma pre serverové aplikácie. Na webe ju prezrádza cookie JSESSIONID zo servlet kontajnera (Tomcat, Jetty) alebo frameworky ako Spring.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (75)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 68, 71, 61, 69, 26
- **Web:** https://dev.java
- **Docs:** https://docs.oracle.com/en/java/
- **GitHub:** https://github.com/openjdk/jdk
- **Licencia:** GPL-2.0 with Classpath exception (OpenJDK)
- **Prvé vydanie:** 1995

### Remix

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/remix ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/remix.md))
- **Stav:** Moderná. Zlúčený s React Router v7, aktívne vyvíjaný pod Shopify
- **Popis:** Full-stack React framework zameraný na webové štandardy a progresívne vylepšenie. Využíva nested routing, server-side data loading a natívne HTML formuláre. Od 2024 je súčasťou projektu React Router v7.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (69)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 75, 79, 66, 74, 28
- **Web:** https://remix.run
- **Docs:** https://remix.run/docs
- **GitHub:** https://github.com/remix-run/remix
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2021

### Laravel

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/laravel ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/laravel.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne vyvíjaný, nová hlavná verzia každý rok
- **Popis:** PHP framework s elegantnou syntaxou, ORM Eloquent, frontami a vlastným ekosystémom (Forge, Vapor, Livewire).
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (50)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 72, 80, 60, 65, 31
- **Web:** https://laravel.com
- **Docs:** https://laravel.com/docs
- **GitHub:** https://github.com/laravel/framework
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2011

### Solid.js

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/solid-js ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/solid-js.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, full-stack framework SolidStart
- **Popis:** JavaScript knižnica na tvorbu rozhraní s jemnozrnnou reaktivitou bez virtuálneho DOM. Používa JSX, ale komponent sa vykoná len raz a aktualizujú sa iba zmenené miesta.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (13)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 78, 83, 67, 78, 39
- **Web:** https://www.solidjs.com
- **Docs:** https://docs.solidjs.com
- **GitHub:** https://github.com/solidjs/solid
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2018

### Qwik

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/qwik ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/qwik.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, Qwik 1.0 vydaný v 2023
- **Popis:** Framework od tvorcov Builder.io postavený na "resumability": stránka sa po načítaní nehydratuje, JavaScript sa stiahne až pri interakcii. Cieľom je okamžite interaktívna stránka aj pri veľkých aplikáciách.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (11)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 76, 87, 61, 67, 35
- **Web:** https://qwik.dev
- **Docs:** https://qwik.dev/docs/
- **GitHub:** https://github.com/QwikDev/qwik
- **Licencia:** MIT

### vanilla-extract

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/vanilla-extract ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/vanilla-extract.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný
- **Popis:** Štýly písané v TypeScripte (.css.ts), ktoré sa pri builde prevedú na statické CSS. Typovo bezpečné témy a premenné bez behového CSS-in-JS.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (3)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 69, 78, 56, 64, 32
- **Web:** https://vanilla-extract.style
- **Docs:** https://vanilla-extract.style/documentation/getting-started/
- **GitHub:** https://github.com/vanilla-extract-css/vanilla-extract
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2021

### Ember.js

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/ember-js ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/ember-js.md))
- **Stav:** Stabilná. Stabilný a udržiavaný, dnes skôr v starších veľkých aplikáciách
- **Popis:** JavaScript framework pre veľké single-page aplikácie s prístupom "konvencia pred konfiguráciou". Má vlastný CLI, router a dátovú vrstvu Ember Data.
- **Podiel auditovaných webov:** zatiaľ nie na auditovaných weboch
- **Web:** https://emberjs.com
- **Docs:** https://guides.emberjs.com
- **GitHub:** https://github.com/emberjs/ember.js
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2011

### Panda CSS

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/panda-css ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/panda-css.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný
- **Popis:** CSS-in-JS od tvorcov Chakra UI, ktorý štýly vygeneruje pri builde do statického CSS. Typovo bezpečné tokeny a recepty bez behovej réžie v prehliadači.
- **Podiel auditovaných webov:** zatiaľ nie na auditovaných weboch
- **Web:** https://panda-css.com
- **Docs:** https://panda-css.com/docs
- **GitHub:** https://github.com/chakra-ui/panda
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2023

### StyleX

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/stylex ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/stylex.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, open-source od konca 2023
- **Popis:** Systém štýlov od Meta, ktorý používa Facebook a Instagram. Štýly sa píšu v JavaScripte a pri builde sa skompilujú do atomického CSS.
- **Podiel auditovaných webov:** zatiaľ nie na auditovaných weboch
- **Web:** https://stylexjs.com
- **Docs:** https://stylexjs.com/docs/learn/
- **GitHub:** https://github.com/facebook/stylex
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2023

## CMS a nástroje na tvorbu webov (24)

Systémy na správu obsahu a nástroje na tvorbu webov, od blogov po AI tvorcov aplikácií

### WordPress

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/wordpress ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/wordpress.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne vyvíjaný, s obrovskou komunitou a ekosystémom
- **Popis:** Open-source CMS v jazyku PHP, pôvodne určený pre blogy. Ponúka tisíce tém a pluginov pre každý typ projektu od blogu až po e-shop.
- **Podiel auditovaných webov:** 8,4 % (1 417)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 71, 86, 51, 54, 36
- **Web:** https://wordpress.org
- **Docs:** https://developer.wordpress.org
- **GitHub:** https://github.com/WordPress/WordPress
- **Licencia:** GPL-2.0
- **Prvé vydanie:** 2003

### Lovable

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/lovable ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/lovable.md))
- **Stav:** Moderná. Jeden z najrýchlejšie rastúcich AI builderov rokov 2025 až 2026. Vygenerovaný web býva technicky moderný, no SEO a obsah treba doladiť ručne.
- **Popis:** AI nástroj, ktorý z textového zadania vygeneruje celú webovú aplikáciu (React, Tailwind, Supabase) a nasadí ju. Weby z neho spoznať podľa predvolenej favicony a štruktúry projektu; často zostávajú s pôvodnou faviconou a meta tagmi.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,8 % (310)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 73, 72, 66, 84, 26
- **Web:** https://lovable.dev
- **Docs:** https://docs.lovable.dev
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2024

### Framer

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/framer ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/framer.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný s vlastným CMS, formulármi a lokalizáciou; výstup je React, no kód sa needituje.
- **Popis:** Dizajnový nástroj a zároveň hosting: web sa nakreslí ako vo Figme a publikuje sa priamo z Framera na jeho CDN. Obľúbený pre landing pages a portfóliá bez vývojára.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,6 % (266)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 75, 84, 60, 69, 35
- **Web:** https://www.framer.com
- **Docs:** https://www.framer.com/help/
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2014

### Webflow

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/webflow ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/webflow.md))
- **Stav:** Moderná. Rastúca no-code platforma obľúbená medzi dizajnérmi
- **Popis:** Vizuálny nástroj na tvorbu webov, ktorý generuje čistý kód bez nutnosti programovania. Kombinuje silu profesionálneho web dizajnu s integrovaným CMS a hostingom.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,5 % (260)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 75, 83, 59, 74, 32
- **Web:** https://webflow.com
- **Docs:** https://university.webflow.com
- **Licencia:** proprietary
- **Prvé vydanie:** 2013

### Wix

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/wix ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/wix.md))
- **Stav:** Stabilná. Populárna SaaS platforma s jednoduchým vizuálnym editorom
- **Popis:** Cloudová platforma na tvorbu webov s vizuálnym drag-and-drop editorom. Vhodná pre malých podnikateľov a živnostníkov, ktorí potrebujú web bez znalostí programovania.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,4 % (232)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 72, 85, 58, 53, 37
- **Web:** https://www.wix.com
- **Docs:** https://dev.wix.com/docs
- **Licencia:** proprietary
- **Prvé vydanie:** 2006

### Sanity

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/sanity ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/sanity.md))
- **Stav:** Moderná. Rýchlo rastúci headless CMS s real-time spoluprácou v editore; Studio je open source, cloud je platený.
- **Popis:** Headless CMS s vlastným editorom Sanity Studio a dopytovacím jazykom GROQ. Obsah sa ukladá v cloude (Content Lake) a web si ho ťahá cez API, preto ho často vidno pri Next.js a Astro weboch.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,2 % (197)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 78, 85, 63, 76, 34
- **Web:** https://www.sanity.io
- **Docs:** https://www.sanity.io/docs
- **GitHub:** https://github.com/sanity-io/sanity
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2017

### Joomla

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/joomla ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/joomla.md))
- **Stav:** Zastaraná. Stále aktívny projekt, ale s klesajúcim podielom na trhu
- **Popis:** Open-source CMS vhodný na komunitné portály, firemné weby a komplexnejšie projekty. Ponúka prepracovaný systém používateľských práv a viacjazyčnú podporu priamo v jadre.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,2 % (196)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 67, 73, 57, 64, 31
- **Web:** https://www.joomla.org
- **Docs:** https://docs.joomla.org
- **GitHub:** https://github.com/joomla/joomla-cms
- **Licencia:** GPL-2.0
- **Prvé vydanie:** 2005

### Squarespace

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/squarespace ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/squarespace.md))
- **Stav:** Stabilná. Dizajnovo orientovaná platforma s all-in-one prístupom
- **Popis:** Prémiová platforma na tvorbu webových stránok s dôrazom na dizajn a estetiku. Obľúbená medzi kreatívcami, fotografmi a malými firmami vďaka kvalitným šablónam.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,2 % (196)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 72, 81, 61, 58, 32
- **Web:** https://www.squarespace.com
- **Docs:** https://developers.squarespace.com
- **Licencia:** proprietary
- **Prvé vydanie:** 2004

### Webnode

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/webnode ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/webnode.md))
- **Stav:** Stabilná. Populárna európska alternatíva k Wix s lokalizáciou do slovenčiny
- **Popis:** Európska platforma na tvorbu webov s podporou viac ako 20 jazykov vrátane slovenčiny. Jednoduchý editor umožňuje vytvoriť web behom niekoľkých minút bez technických znalostí.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,0 % (171)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 73, 82, 56, 70, 30
- **Web:** https://www.webnode.com
- **Docs:** https://www.webnode.com/blog
- **Licencia:** proprietary
- **Prvé vydanie:** 2008

### Drupal

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/drupal ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/drupal.md))
- **Stav:** Stabilná. Enterprise CMS s dlhou históriou a stabilnou komunitou
- **Popis:** Vysoko flexibilný open-source CMS určený pre náročné enterprise projekty a vládne weby. Vyniká v správe komplexných obsahových štruktúr a má silnú bezpečnostnú reputáciu.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,0 % (170)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 71, 78, 61, 65, 30
- **Web:** https://www.drupal.org
- **Docs:** https://www.drupal.org/docs
- **GitHub:** https://github.com/drupal/drupal
- **Licencia:** GPL-2.0
- **Prvé vydanie:** 2001

### TYPO3

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/typo3 ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/typo3.md))
- **Stav:** Stabilná. Stabilný, LTS verzie s dlhou podporou
- **Popis:** Enterprise CMS v PHP pre veľké a viacjazyčné weby. Používajú ho univerzity, verejná správa a veľké firmy najmä v strednej Európe.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (165)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 68, 74, 55, 69, 28
- **Web:** https://typo3.org
- **Docs:** https://docs.typo3.org
- **GitHub:** https://github.com/TYPO3/typo3
- **Licencia:** GPL-2.0-or-later
- **Prvé vydanie:** 1998

### Contao

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/contao ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/contao.md))
- **Stav:** Stabilná. Stabilný, pravidelné LTS verzie
- **Popis:** Open-source CMS v PHP (pôvodne TYPOlight) postavený na frameworku Symfony. Dôraz na prístupnosť a bezpečnosť, rozšírený najmä v nemecky hovoriacich krajinách.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (156)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 68, 71, 63, 68, 30
- **Web:** https://contao.org
- **Docs:** https://docs.contao.org
- **GitHub:** https://github.com/contao/contao
- **Licencia:** LGPL-3.0
- **Prvé vydanie:** 2006

### Storyblok

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/storyblok ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/storyblok.md))
- **Stav:** Moderná. Etablovaný európsky (rakúsky) headless CMS s dôrazom na vizuálnu editáciu a viacjazyčnosť.
- **Popis:** Headless CMS s vizuálnym editorom, v ktorom marketér vidí stránku tak, ako ju uvidí návštevník, a upravuje bloky priamo v nej. Obsah ide cez API do ľubovoľného frontendu.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (81)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 83, 60, 65, 32
- **Web:** https://www.storyblok.com
- **Docs:** https://www.storyblok.com/docs
- **GitHub:** https://github.com/storyblok
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2017

### Contentful

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/contentful ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/contentful.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, jeden z najrozšírenejších headless CMS
- **Popis:** Headless CMS ako služba: obsah sa spravuje v Contentful a web si ho berie cez API. Obrázky a videá servíruje z images.ctfassets.net.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (67)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 83, 63, 62, 33
- **Web:** https://www.contentful.com
- **Docs:** https://www.contentful.com/developers/docs/
- **Licencia:** Proprietary (SaaS)
- **Prvé vydanie:** 2013

### Base44

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/base44 ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/base44.md))
- **Stav:** Moderná. Mladý AI builder zameraný na interné nástroje a malé aplikácie; výstup je single-page aplikácia, ktorú vyhľadávače bez renderovania vidia len čiastočne.
- **Popis:** AI platforma (od 2025 súčasť Wix), ktorá zo zadania postaví aplikáciu vrátane databázy, prihlasovania a hostingu na subdoméne base44.app.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (63)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 82, 87, 74, 80, 31
- **Web:** https://base44.com
- **Docs:** https://docs.base44.com
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2025

### HubSpot CMS

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/hubspot-cms ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/hubspot-cms.md))
- **Stav:** Stabilná. Marketingovo orientovaný CMS s integráciou do HubSpot ekosystému
- **Popis:** CMS integrovaný do marketingovej platformy HubSpot s dôrazom na generovanie leadov. Ponúka personalizáciu obsahu, A/B testovanie a napojenie na CRM priamo v jednom nástroji.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (62)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 86, 61, 60, 33
- **Web:** https://www.hubspot.com
- **Docs:** https://developers.hubspot.com/docs/cms
- **Licencia:** proprietary
- **Prvé vydanie:** 2006

### Ghost

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/ghost ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/ghost.md))
- **Stav:** Moderná. Rýchlo rastúci CMS pre profesionálnych publikujúcich autorov
- **Popis:** Moderný open-source CMS zameraný na profesionálne publikovanie a newsletter. Postavený na Node.js s integrovanými členskými predplatnými a rýchlym editorom obsahu.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (53)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 76, 87, 51, 78, 37
- **Web:** https://ghost.org
- **Docs:** https://ghost.org/docs
- **GitHub:** https://github.com/TryGhost/Ghost
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2013

### Blogger

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/blogger ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/blogger.md))
- **Stav:** Zastaraná. Historická platforma s minimálnym vývojom v posledných rokoch
- **Popis:** Jedna z najstarších blogovacích platforiem prevádzkovaná spoločnosťou Google. Ponúka jednoduché a bezplatné publikovanie článkov s integráciou na Google služby.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (16)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 69, 78, 54, 66, 32
- **Web:** https://www.blogger.com
- **Docs:** https://support.google.com/blogger
- **Licencia:** proprietary
- **Prvé vydanie:** 1999

### Payload CMS

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/payload-cms ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/payload-cms.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, Payload 3 natívne v Next.js
- **Popis:** Headless CMS v TypeScripte, ktorý beží priamo v Next.js aplikácii. Konfigurácia je kód, administrácia a API vznikajú automaticky.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (12)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 73, 83, 57, 65, 34
- **Web:** https://payloadcms.com
- **Docs:** https://payloadcms.com/docs
- **GitHub:** https://github.com/payloadcms/payload
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2021

### Directus

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/directus ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/directus.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný; zadarmo pre firmy s obratom do 5 mil. USD
- **Popis:** Headless CMS a dátová platforma nad existujúcou SQL databázou. Automaticky vytvorí REST a GraphQL API a administráciu pre ľubovoľné tabuľky.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (10)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 76, 84, 59, 71, 34
- **Web:** https://directus.io
- **Docs:** https://docs.directus.io
- **GitHub:** https://github.com/directus/directus
- **Licencia:** BSL 1.1

### Bolt

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/bolt ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/bolt.md))
- **Stav:** Moderná. AI builder z roku 2024 s rýchlym rastom. Kód je štandardný a dá sa exportovať, SEO a obsah však treba doladiť ručne.
- **Popis:** AI nástroj od StackBlitz (bolt.new), ktorý zo zadania vygeneruje a v prehliadači spustí celú webovú aplikáciu, typicky React + Vite + Tailwind. Weby z neho prezrádza odznak „Built with Bolt“ a hosting na Netlify alebo Bolt Cloud.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (6)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 62, 62, 52, 73, 17
- **Web:** https://bolt.new
- **Docs:** https://support.bolt.new
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2024

### Replit

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/replit ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/replit.md))
- **Stav:** Moderná. Zavedená platforma (od 2016), od 2024 s Replit Agentom; aplikácie bežia na infraštruktúre Replitu.
- **Popis:** Online vývojové prostredie s AI agentom, ktorý zo zadania naprogramuje a nasadí aplikáciu na doménu replit.app.
- **Podiel auditovaných webov:** zatiaľ nie na auditovaných weboch
- **Web:** https://replit.com
- **Docs:** https://docs.replit.com
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2016

### Strapi

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/strapi ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/strapi.md))
- **Stav:** Moderná. Najobľúbenejší open-source headless CMS
- **Popis:** Headless CMS s otvoreným zdrojovým kódom postavený na Node.js. Poskytuje flexibilné REST a GraphQL API, čo ho robí ideálnym pre moderné frontendové frameworky a mobilné aplikácie.
- **Podiel auditovaných webov:** zatiaľ nie na auditovaných weboch
- **Web:** https://strapi.io
- **Docs:** https://docs.strapi.io
- **GitHub:** https://github.com/strapi/strapi
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2015

### v0

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/cms/v0 ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/cms/v0.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný nástroj Vercelu; výstup je moderný Next.js kód, ktorý sa dá ďalej upravovať.
- **Popis:** AI generátor rozhraní od Vercelu: zo zadania vytvorí Next.js / React komponenty s Tailwind a shadcn/ui a nasadí ich na Vercel.
- **Podiel auditovaných webov:** zatiaľ nie na auditovaných weboch
- **Web:** https://v0.dev
- **Docs:** https://v0.dev/docs
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2023

## E-commerce platformy (14)

Platformy na budovanie a prevádzku internetových obchodov

### Shoptet

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/shoptet ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/shoptet.md))
- **Stav:** Stabilná. Stabilná platforma s pravidelným vydávaním nových funkcií. Silná podpora českého a slovenského ekosystému.
- **Popis:** Najpoužívanejšia e-commerce platforma v Česku a na Slovensku. Cloudové riešenie určené pre malý a stredný biznis s lokalizáciou pre český a slovenský trh vrátane napojenia na lokálne dopravné a platobné služby.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,6 % (273)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 71, 85, 53, 53, 38
- **Web:** https://www.shoptet.cz
- **Docs:** https://podpora.shoptet.cz/
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2009

### Shopify

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/shopify ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/shopify.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný s vlastným Hydrogen frameworkom (React) pre headless commerce a Liquid šablónovým systémom.
- **Popis:** Jedna z najväčších cloudových e-commerce platforiem na svete. Ponúka kompletné riešenie pre online predaj vrátane hostingu, platobnej brány a stoviek aplikácií z vlastného marketplace.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,5 % (248)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 66, 75, 64, 44, 39
- **Web:** https://www.shopify.com
- **Docs:** https://shopify.dev/docs
- **GitHub:** https://github.com/Shopify
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2006

### WooCommerce

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/woocommerce ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/woocommerce.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne udržiavaný spoločnosťou Automattic. Prechod na React-based rozhranie v admin časti, rozšíriteľný cez REST API.
- **Popis:** Open-source e-commerce plugin pre WordPress. Vďaka obrovskému ekosystému rozšírení je to najrozšírenejšie e-commerce riešenie na svete podľa počtu aktívnych inštalácií.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,4 % (239)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 71, 87, 53, 48, 38
- **Web:** https://woocommerce.com
- **Docs:** https://woocommerce.com/documentation/
- **GitHub:** https://github.com/woocommerce/woocommerce
- **Licencia:** GPL-2.0
- **Prvé vydanie:** 2011

### Packeta

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/packeta ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/packeta.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne rozvíjaná služba
- **Popis:** Sieť výdajných miest a boxov (na Slovensku Zásielkovňa). E-shop do košíka vkladá widget, v ktorom si zákazník vyberie výdajné miesto.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,1 % (192)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 68, 78, 54, 58, 31
- **Web:** https://www.packeta.com
- **Docs:** https://docs.packeta.com
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2010

### Eshop-rychle.cz

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/eshop-rychle ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/eshop-rychle.md))
- **Stav:** Stabilná. Udržiavaná SaaS platforma
- **Popis:** Česká prenajímaná platforma na e-shopy pre malé a stredné obchody. Obsahuje šablóny, sklad, faktúry a napojenie na dopravcov.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,1 % (187)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 69, 79, 54, 58, 24
- **Web:** https://www.eshop-rychle.cz
- **Licencia:** Proprietary (SaaS)

### PrestaShop

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/prestashop ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/prestashop.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne vyvíjaný komunitou a firmou PrestaShop SA. Verzia 8.x priniesla modernizáciu jadra a lepšiu kompatibilitu s PHP 8.
- **Popis:** Open-source e-commerce platforma populárna predovšetkým v Európe. Ponúka robustné funkcie pre správu produktov, objednávok a marketingu s podporou viacjazyčnosti a viacmenovosti.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,0 % (169)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 66, 78, 48, 55, 34
- **Web:** https://www.prestashop.com
- **Docs:** https://docs.prestashop-project.org/
- **GitHub:** https://github.com/PrestaShop/PrestaShop
- **Licencia:** OSL-3.0
- **Prvé vydanie:** 2007

### BiznisWeb.sk

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/biznisweb ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/biznisweb.md))
- **Stav:** Stabilná. Udržiavaná SaaS platforma
- **Popis:** Slovenská prenajímaná platforma na tvorbu e-shopov a webov. Obsahuje šablóny, napojenie na platobné brány, dopravcov a porovnávače cien.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (162)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 78, 87, 65, 67, 31
- **Web:** https://www.biznisweb.sk
- **Licencia:** Proprietary (SaaS)

### Magento (Adobe Commerce)

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/magento ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/magento.md))
- **Stav:** Stabilná. Open-source verzia (Magento Open Source) aj komerčná (Adobe Commerce). Rozsiahla platforma vyžadujúca výrazné serverové zdroje.
- **Popis:** Enterprise e-commerce platforma teraz vlastnená spoločnosťou Adobe. Ponúka pokročilé funkcie pre veľké e-shopy vrátane B2B obchodovania, personalizácie a multistore správy.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (100)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 70, 80, 64, 51, 33
- **Web:** https://business.adobe.com/products/magento/magento-commerce.html
- **Docs:** https://developer.adobe.com/commerce/docs/
- **GitHub:** https://github.com/magento/magento2
- **Licencia:** OSL-3.0 / Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2008

### OpenCart

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/opencart ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/opencart.md))
- **Stav:** Stabilná. Verzia 4.x prišla s modernizovaným frameworkom a vylepšeniami admin rozhrania. Menšia komunita v porovnaní s WooCommerce či PrestaShop.
- **Popis:** Ľahká open-source e-commerce platforma napísaná v PHP. Jednoduchá na inštaláciu a správu, vhodná pre menšie a stredné obchody s rozsiahlym marketplace rozšírení.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (95)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 65, 73, 51, 57, 29
- **Web:** https://www.opencart.com
- **Docs:** https://docs.opencart.com/
- **GitHub:** https://github.com/opencart/opencart
- **Licencia:** GPL-3.0
- **Prvé vydanie:** 2012

### Upgates

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/upgates ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/upgates.md))
- **Stav:** Stabilná. Pravidelne aktualizovaná platforma s dôrazom na výkon a moderný dizajn. Napojenie na české účtovné systémy a dopravcov.
- **Popis:** Česká cloudová e-commerce platforma zameraná na český a slovenský trh. Ponúka užívateľsky prívetivé rozhranie s dôrazom na SEO, rýchlosť a integrácie s českými službami.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (45)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 62, 59, 61, 72, 24
- **Web:** https://www.upgates.com
- **Docs:** https://www.upgates.cz/pruvodce
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2011

### Shoper

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/shoper ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/shoper.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne vyvíjaná platforma s moderným REST API a app store pre rozšírenia. Silná pozícia na poľskom trhu.
- **Popis:** Poľská e-commerce platforma s rastúcou prítomnosťou v strednej Európe. SaaS riešenie ponúkajúce kompletnú správu obchodu, integrácie s lokálnymi marketplace a platobné brány pre poľský, slovenský a český trh.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (43)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 67, 80, 50, 53, 32
- **Web:** https://www.shoper.pl
- **Docs:** https://developers.shoper.pl/
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2005

### Medusa.js

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/medusa-js ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/medusa-js.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, Medusa 2
- **Popis:** Open-source headless e-commerce platforma v Node.js. Obchod, košík a objednávky sú moduly za API, frontend si firma postaví sama.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (1)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 81, 92, 57, 82, 42
- **Web:** https://medusajs.com
- **Docs:** https://docs.medusajs.com
- **GitHub:** https://github.com/medusajs/medusa
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2021

### Webareal

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/webareal ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ecommerce/webareal.md))
- **Stav:** Stabilná. Stabilná platforma s pravidelným vývojom. Zameraná na jednoduchosť a cenovú dostupnosť pre začínajúcich podnikateľov.
- **Popis:** Slovenská a česká cloudová e-commerce platforma určená pre malé a stredné podniky. Ponúka jednoduché nastavenie obchodu s lokálnymi integráciami pre slovenský a český trh.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (1)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 67, 79, 50, 56, 30
- **Web:** https://www.webareal.sk
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2009

### Stripe (e-commerce toolkit)

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/payment/stripe ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/payment/stripe.md))
- **Stav:** Moderná. Jeden z najinovatívnejších hráčov vo fintech priestore. Výborné API, SDK pre všetky hlavné jazyky a neustále pridávanie nových služieb.
- **Popis:** Komplexná platobná a e-commerce infraštruktúra pre online podnikanie. Okrem platobnej brány ponúka Stripe Checkout, Billing, Connect a ďalšie nástroje na budovanie kompletného obchodného riešenia.
- **Podiel auditovaných webov:** zatiaľ nie na auditovaných weboch
- **Web:** https://stripe.com
- **Docs:** https://docs.stripe.com/
- **GitHub:** https://github.com/stripe
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2011

## Analytika & Marketing (18)

Nástroje na sledovanie návštevnosti, konverzií a marketingových kampaní

### Google Analytics

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/google-analytics ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/google-analytics.md))
- **Stav:** Moderná. GA4 je aktívne vyvíjaný a je štandardom webovej analytiky
- **Popis:** Nástroj na webovú analytiku od Google. Ponúka detailné sledovanie návštevnosti, konverzií a správanie používateľov. Aktuálna verzia GA4 prináša event-based model a integráciu s Google Ads.
- **Podiel auditovaných webov:** 42 % (7 016)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 83, 59, 66, 34
- **Web:** https://analytics.google.com
- **Docs:** https://developers.google.com/analytics
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2005

### Google Tag Manager

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/google-tag-manager ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/google-tag-manager.md))
- **Stav:** Moderná. Štandardný nástroj na správu tagov, aktívne vyvíjaný
- **Popis:** Správca tagov od Google, ktorý umožňuje pridávať a spravovať marketingové a analytické skripty bez zásahu do kódu webu. Podpora triggerov, premenných a verziovania konfigurácie.
- **Podiel auditovaných webov:** 24 % (4 101)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 73, 84, 59, 63, 34
- **Web:** https://marketingplatform.google.com/about/tag-manager/
- **Docs:** https://developers.google.com/tag-platform/tag-manager
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2012

### Google Ads

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/google-ads ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/google-ads.md))
- **Stav:** Moderná. Kľúčový nástroj pre Google Ads ekosystém, aktívne vyvíjaný
- **Popis:** Conversion tracking pixel od Google Ads: meria úspešnosť reklamných kampaní (kliky, konverzie, ROAS). Integruje sa s Google Analytics 4 a Tag Managerom. Štandard pre meranie ROI digitálnej reklamy.
- **Podiel auditovaných webov:** 15 % (2 503)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 73, 85, 58, 59, 35
- **Web:** https://ads.google.com
- **Docs:** https://support.google.com/google-ads/answer/1722022
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2000

### Facebook Pixel (Meta Pixel)

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/facebook-pixel ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/facebook-pixel.md))
- **Stav:** Moderná. Kľúčový nástroj pre Meta Ads ekosystém, aktívne vyvíjaný
- **Popis:** Sledovací skript od Meta (Facebook) na meranie účinnosti reklamných kampaní na Facebooku a Instagrame. Umožňuje vytváranie vlastných publík, retargeting a sledovanie konverzií z Meta Ads.
- **Podiel auditovaných webov:** 15 % (2 455)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 73, 84, 59, 60, 35
- **Web:** https://www.facebook.com/business
- **Docs:** https://developers.facebook.com/docs/meta-pixel
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2015

### Heureka

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/heureka ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/heureka.md))
- **Stav:** Stabilná. Zavedená platforma na SK/CZ trhu, stabilný vývoj
- **Popis:** Najväčší slovenský a český porovnávač cien a nákupný radca. Eshopy integrujú Heureka meracie skripty na sledovanie konverzií, zbieranie recenzií a certifikáciu Overené zákazníkmi.
- **Podiel auditovaných webov:** 3,3 % (550)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 73, 86, 58, 56, 35
- **Web:** https://www.heureka.sk
- **Docs:** https://sluzby.heureka.sk
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2007

### Sklik

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/sklik ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/sklik.md))
- **Stav:** Stabilná. Stabilná platforma, kľúčová pre český trh
- **Popis:** PPC reklamný systém od Seznam.cz, dominantný na českom trhu. Umožňuje tvorbu textových a produktových reklám zobrazovaných vo výsledkoch vyhľadávania na Seznam.cz a partnerských weboch.
- **Podiel auditovaných webov:** 3,0 % (505)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 86, 60, 60, 33
- **Web:** https://o-seznam.cz/reklama/sklik/
- **Docs:** https://napoveda.sklik.cz
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2006

### Hotjar

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/hotjar ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/hotjar.md))
- **Stav:** Moderná. Populárny UX analytický nástroj, súčasť Contentsquare od 2021
- **Popis:** Nástroj na analýzu správania používateľov pomocou heatmáp, nahrávok session a prieskumov. Pomáha pochopiť, ako návštevníci interagujú s webom a identifikovať problémy v používateľskom rozhraní.
- **Podiel auditovaných webov:** 2,4 % (397)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 72, 83, 58, 58, 35
- **Web:** https://www.contentsquare.com/hotjar/
- **Docs:** https://help.hotjar.com
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2014

### SmartSupp

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/smartsupp ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/smartsupp.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, populárny na SK/CZ trhu
- **Popis:** Český livechat a chatbot nástroj pre eshopy a webové stránky. Kombinuje živých operátorov s AI chatbotmi a ponúka nahrávanie session návštevníkov pre lepšie pochopenie ich správania.
- **Podiel auditovaných webov:** 2,2 % (376)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 69, 83, 53, 52, 33
- **Web:** https://www.smartsupp.com
- **Docs:** https://docs.smartsupp.com
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2013

### Matomo

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/matomo ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/matomo.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný open-source projekt, obľúbený v EÚ pre GDPR kompatibilitu
- **Popis:** Open-source alternatíva ku Google Analytics s dôrazom na súkromie a vlastníctvo dát. Môže bežať na vlastnom serveri (self-hosted) alebo ako cloudová služba. Plne kompatibilná s GDPR.
- **Podiel auditovaných webov:** 2,0 % (342)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 71, 83, 56, 57, 30
- **Web:** https://matomo.org
- **Docs:** https://developer.matomo.org
- **GitHub:** https://github.com/matomo-org/matomo
- **Licencia:** GPL-3.0
- **Prvé vydanie:** 2007

### CookieYes

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/cookieyes ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/cookieyes.md))
- **Stav:** Moderná. Rastúca CMP platforma, aktívne vyvíjaná
- **Popis:** Platforma na správu súhlasu s cookies (CMP) kompatibilná s GDPR, CCPA a ďalšími reguláciami. Automaticky skenuje cookies na webe a generuje cookie banner s možnosťou konfigurácie.
- **Podiel auditovaných webov:** 2,0 % (331)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 72, 85, 56, 58, 35
- **Web:** https://www.cookieyes.com
- **Docs:** https://www.cookieyes.com/documentation
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2018

### Umami

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/umami ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/umami.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaná, MIT license, najrýchlejšie rastúca privacy analytika
- **Popis:** Open-source, self-hosted alternatíva ku Google Analytics. Žiadne cookies, GDPR-compliant, jednoduché UI. Beží na Postgres/MySQL. Populárna voľba pre indie hackerov a malé tímy.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,3 % (225)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 78, 85, 62, 80, 34
- **Web:** https://umami.is
- **Docs:** https://umami.is/docs
- **Licencia:** MIT (open-source)
- **Prvé vydanie:** 2020

### Plausible

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/plausible ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/plausible.md))
- **Stav:** Moderná. Populárna alternatíva k Google Analytics pre privacy-conscious projekty
- **Popis:** Privacy-first webová analytika z EU (Estónsko): žiadne cookies, žiadne osobné údaje, GDPR-compliant bez cookie banneru. Lightweight skript (<1 KB) a jednoduchý dashboard. Open-source, self-hostable.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,3 % (224)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 76, 83, 62, 76, 34
- **Web:** https://plausible.io
- **Docs:** https://plausible.io/docs
- **Licencia:** AGPL-3.0 (open-source)
- **Prvé vydanie:** 2019

### PostHog

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/posthog ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/posthog.md))
- **Stav:** Moderná. Rapidne rastúca product analytics platforma, MIT license, aktívne vyvíjaná
- **Popis:** Open-source product analytics platforma kombinujúca event tracking, feature flags, session replay a A/B testing. Self-hosted alternatíva k Mixpanel/Amplitude, populárna v SaaS startupoch a developer tools.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,3 % (224)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 76, 85, 63, 69, 37
- **Web:** https://posthog.com
- **Docs:** https://posthog.com/docs
- **Licencia:** MIT (open-source)
- **Prvé vydanie:** 2020

### Luigi's Box

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/luigis-box ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/luigis-box.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaná
- **Popis:** Slovenská služba na vyhľadávanie a odporúčanie produktov v e-shopoch: našepkávač, vyhľadávanie s preklepmi, odporúčania a analytika hľadania.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,2 % (207)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 72, 86, 58, 51, 35
- **Web:** https://www.luigisbox.com
- **Docs:** https://docs.luigisbox.com
- **Licencia:** Proprietary (SaaS)

### Biano

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/biano ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/biano.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne prevádzkovaná služba
- **Popis:** Porovnávač a katalóg nábytku a vybavenia domácnosti. E-shopy vkladajú Biano Pixel, ktorý meria konverzie z návštev prichádzajúcich z Biana.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (126)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 73, 87, 57, 55, 37
- **Web:** https://www.biano.sk
- **Licencia:** Proprietary

### Fathom Analytics

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/fathom ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/fathom.md))
- **Stav:** Moderná. Stabilná privacy alternatíva, aktívne vyvíjaná, paid-only (no free tier)
- **Popis:** Privacy-first analytics z Kanady: bez cookies a osobných údajov. Lightweight skript, GDPR/CCPA/PECR compliant bez cookie banneru. Konkurencia Plausible, viac orientovaná na malé biznisy a freelancerov.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (102)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 72, 81, 52, 69, 29
- **Web:** https://usefathom.com
- **Docs:** https://usefathom.com/docs
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2018

### Criteo

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/criteo ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/criteo.md))
- **Stav:** Stabilná. Zavedená adtech platforma, stabilná a široko používaná
- **Popis:** Globálna platforma na retargetingovú reklamu a personalizované odporúčania produktov. Využíva strojové učenie na optimalizáciu reklamných kampaní a dynamický retargeting pre eshopy.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (99)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 69, 83, 52, 52, 35
- **Web:** https://www.criteo.com
- **Docs:** https://developers.criteo.com
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2005

### DataFast

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/datafast ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/analytics/datafast.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaná, novšia služba
- **Popis:** Webová analytika zameraná na príjmy: spája návštevy a zdroje návštevnosti s platbami (Stripe, LemonSqueezy). Obľúbená medzi indie hackermi.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (37)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 80, 88, 67, 75, 39
- **Web:** https://datafa.st
- **Docs:** https://datafa.st/docs
- **Licencia:** Proprietary (SaaS)

## Servery & Hosting (35)

Webové servery, hosting platformy a CDN poskytovatelia

### Cloudflare

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/cloudflare ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/cloudflare.md))
- **Stav:** Moderná. Dominantný hráč v CDN a webovej bezpečnosti. Cloudflare Workers a Pages rozširujú platformu o serverless hosting a full-stack deployment.
- **Popis:** Globálna sieť pre bezpečnosť a výkon webu. Cloudflare poskytuje CDN, DDoS ochranu, DNS, SSL a Workers pre edge computing. Jedna z najväčších sieťových infraštruktúr na svete s prítomnosťou vo viac ako 300 mestách.
- **Podiel auditovaných webov:** 22 % (3 772)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 75, 82, 63, 71, 34
- **Web:** https://www.cloudflare.com
- **Docs:** https://developers.cloudflare.com
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2009

### Vercel

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/vercel ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/vercel.md))
- **Stav:** Moderná. Líder v oblasti frontend deploymentu. Tvorca Next.js s hlbokou integráciou a podporou najmodernejších webových technológií.
- **Popis:** Cloudová platforma optimalizovaná pre frontend frameworky, najmä Next.js. Vercel ponúka automatický deployment z Gitu, edge funkcie a globálnu CDN sieť. Ideálne riešenie pre JAMstack a serverless architektúru.
- **Podiel auditovaných webov:** 22 % (3 635)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 76, 80, 63, 83, 30
- **Web:** https://vercel.com
- **Docs:** https://vercel.com/docs
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2015

### Google CDN

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/google-cdn ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/google-cdn.md))
- **Stav:** Stabilná. Stabilná služba; pre vlastné knižnice sa dnes odporúča bundlovanie alebo jsDelivr, no fonty a Google skripty z nej idú stále.
- **Popis:** Verejná CDN Googlu pre bežné knižnice (Google Hosted Libraries, gstatic, Google Fonts). Web z nej načítava jQuery, fonty alebo skripty Google služieb, takže sa objaví takmer pri každom webe s Google Fonts alebo Analytics.
- **Podiel auditovaných webov:** 16 % (2 700)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 73, 78, 60, 75, 30
- **Web:** https://developers.google.com/speed/libraries
- **Docs:** https://developers.google.com/speed/libraries
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2008

### nginx

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/nginx ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/nginx.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný s pravidelným pridávaním nových funkcií vrátane HTTP/3 a QUIC podpory.
- **Popis:** Vysoko výkonný webový server a reverzný proxy server. Nginx je známy svojou stabilitou, nízkou spotrebou pamäte a schopnosťou obsluhovať veľké množstvo súčasných pripojení. Používa sa aj ako load balancer a HTTP cache.
- **Podiel auditovaných webov:** 14 % (2 284)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 68, 75, 55, 66, 29
- **Web:** https://nginx.org
- **Docs:** https://nginx.org/en/docs/
- **GitHub:** https://github.com/nginx/nginx
- **Licencia:** BSD-2-Clause
- **Prvé vydanie:** 2004

### OpenResty

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/openresty ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/openresty.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, základ pre Kong, APISIX a mnohé CDN. Hlavička Server: openresty často znamená hosting s vlastnou vrstvou nad nginx.
- **Popis:** Webová platforma postavená na nginx s vstavaným LuaJIT. Umožňuje písať logiku servera v jazyku Lua priamo v konfigurácii, preto ju používajú API brány, WAF a hostingy, ktoré potrebujú nginx s vlastnou logikou.
- **Podiel auditovaných webov:** 10 % (1 707)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 68, 78, 51, 62, 30
- **Web:** https://openresty.org
- **Docs:** https://openresty.org/en/getting-started.html
- **GitHub:** https://github.com/openresty/openresty
- **Licencia:** BSD-2-Clause
- **Prvé vydanie:** 2011

### Apache HTTP Server

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/apache-http-server ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/apache-http-server.md))
- **Stav:** Stabilná. Stále široko používaný, no postupne stráca podiel v prospech nginx. Aktívne udržiavaný s podporou moderných protokolov, vhodný pre zdieľaný hosting.
- **Popis:** Jeden z najstarších open-source webových serverov, prvýkrát vydaný v roku 1995. Apache ponúka modulárnu architektúru s rozsiahlym ekosystémom modulov. Podporuje .htaccess súbory pre decentralizovanú konfiguráciu na úrovni adresárov.
- **Podiel auditovaných webov:** 9,3 % (1 574)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 70, 77, 56, 67, 30
- **Web:** https://httpd.apache.org
- **Docs:** https://httpd.apache.org/docs/
- **GitHub:** https://github.com/apache/httpd
- **Licencia:** Apache-2.0
- **Prvé vydanie:** 1995

### jsDelivr

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/jsdelivr ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/jsdelivr.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne prevádzkovaná, viacero CDN poskytovateľov v pozadí. Pre produkčné aplikácie je bundlovanie spoľahlivejšie než závislosť na externej CDN.
- **Popis:** Bezplatná verejná CDN pre balíky z npm a GitHubu. Web z nej načítava knižnice (Bootstrap, Alpine.js, ikony) bez vlastného buildu, typicky staršie šablóny a CMS pluginy.
- **Podiel auditovaných webov:** 7,2 % (1 221)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 71, 80, 58, 65, 32
- **Web:** https://www.jsdelivr.com
- **Docs:** https://www.jsdelivr.com/documentation
- **GitHub:** https://github.com/jsdelivr/jsdelivr
- **Licencia:** OSL-3.0
- **Prvé vydanie:** 2012

### cdnjs

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/cdnjs ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/cdnjs.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne prevádzkované
- **Popis:** Bezplatné open-source CDN pre JavaScriptové a CSS knižnice, prevádzkované na sieti Cloudflare. Web z neho načítava knižnice ako jQuery či Font Awesome.
- **Podiel auditovaných webov:** 6,0 % (1 019)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 69, 78, 53, 61, 31
- **Web:** https://cdnjs.com
- **Docs:** https://cdnjs.com/api
- **GitHub:** https://github.com/cdnjs/cdnjs
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2011

### Netlify

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/netlify ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/netlify.md))
- **Stav:** Moderná. Populárny pre JAMstack weby a statické stránky. Silná komunita a ekosystém pluginov s neustále pridávanými novými funkciami.
- **Popis:** Platforma pre moderné webové projekty s automatickým CI/CD. Netlify ponúka serverless funkcie, spracovanie formulárov a správcu identít. Podporuje väčšinu statických generátorov a frontend frameworkov.
- **Podiel auditovaných webov:** 5,8 % (971)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 73, 63, 88, 25
- **Web:** https://www.netlify.com
- **Docs:** https://docs.netlify.com
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2014

### AWS CloudFront

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/aws-cloudfront ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/aws-cloudfront.md))
- **Stav:** Moderná. Súčasť najväčšieho cloudového ekosystému. Pokročilé funkcie ako real-time metriky, field-level šifrovanie a origin failover.
- **Popis:** Content Delivery Network od Amazon Web Services. CloudFront distribuuje obsah cez globálnu sieť edge lokácií s nízkou latenciou. Hlboká integrácia s ďalšími AWS službami ako S3, Lambda@Edge a Shield.
- **Podiel auditovaných webov:** 5,1 % (859)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 83, 61, 69, 33
- **Web:** https://aws.amazon.com/cloudfront
- **Docs:** https://docs.aws.amazon.com/cloudfront/
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2008

### unpkg

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/unpkg ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/unpkg.md))
- **Stav:** Stabilná. Funkčná a rozšírená, ale bez SLA; pre produkciu je vhodnejší jsDelivr alebo vlastný bundle.
- **Popis:** Verejná CDN, ktorá servíruje obsah ľubovoľného npm balíka priamo z URL. Používa sa na rýchle prototypy a pri weboch, ktoré načítavajú knižnice bez buildu.
- **Podiel auditovaných webov:** 2,8 % (471)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 72, 80, 60, 67, 32
- **Web:** https://unpkg.com
- **GitHub:** https://github.com/unpkg/unpkg
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2016

### Fastly

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/fastly ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/fastly.md))
- **Stav:** Moderná. Preferovaný CDN pre technologické spoločnosti. Vynikajúca rýchlosť invalidácie cache a pokročilé edge computing schopnosti.
- **Popis:** Edge cloud platforma zameraná na výkon a programovateľnosť. Fastly ponúka real-time CDN s možnosťou okamžitej invalidácie cache a Compute@Edge pre serverless na hrane siete. Postavená na VCL a WebAssembly.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,6 % (263)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 81, 60, 71, 30
- **Web:** https://www.fastly.com
- **Docs:** https://docs.fastly.com
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2011

### BunnyCDN

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/bunnycdn ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/bunnycdn.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjané
- **Popis:** Európske CDN a edge platforma (bunny.net) so zameraním na nízku cenu a výkon. Obsahuje aj úložisko, optimalizáciu obrázkov a streamovanie videa.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,2 % (207)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 85, 59, 61, 35
- **Web:** https://bunny.net
- **Docs:** https://docs.bunny.net
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2015

### Microsoft IIS

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/microsoft-iis ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/microsoft-iis.md))
- **Stav:** Stabilná. Stále relevantný v .NET ekosystéme, no podiel klesá. Plná podpora pre ASP.NET Core a moderné webové štandardy.
- **Popis:** Webový server integrovaný do operačného systému Windows Server. IIS ponúka natívnu podporu pre ASP.NET, robustnú správu a integrovanú diagnostiku. Používa sa hlavne v enterprise prostrediach postavených na Microsoft technológiách.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,0 % (176)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 65, 71, 52, 63, 28
- **Web:** https://www.iis.net
- **Docs:** https://learn.microsoft.com/en-us/iis/
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 1995

### LiteSpeed

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/litespeed ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/litespeed.md))
- **Stav:** Moderná. Rastúca popularita hlavne v hostingovom segmente. Vynikajúca kompatibilita s Apache a vyšší výkon pri spracovaní PHP požiadaviek.
- **Popis:** Výkonný webový server kompatibilný s Apache konfiguráciou. LiteSpeed ponúka vstavanú cache, anti-DDoS ochranu a natívnu podporu HTTP/3. OpenLiteSpeed je open-source verzia dostupná pod GPL licenciou.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (159)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 72, 85, 52, 62, 36
- **Web:** https://www.litespeedtech.com
- **Docs:** https://docs.litespeedtech.com
- **GitHub:** https://github.com/litespeedtech/openlitespeed
- **Licencia:** Proprietary / GPL-3.0 (OpenLiteSpeed)
- **Prvé vydanie:** 2003

### Caddy

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/caddy ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/caddy.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, HTTP/3 a automatické HTTPS sú vstavané. Alternatíva k nginx tam, kde má byť konfigurácia krátka.
- **Popis:** Moderný webserver napísaný v Go, ktorý si sám vybavuje HTTPS certifikáty (Let's Encrypt) a má jednoduchú konfiguráciu. Obľúbený na malých VPS, v self-hostingu a ako reverzná proxy pred aplikáciami v kontajneroch.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (130)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 75, 79, 61, 81, 27
- **Web:** https://caddyserver.com
- **Docs:** https://caddyserver.com/docs/
- **GitHub:** https://github.com/caddyserver/caddy
- **Licencia:** Apache-2.0
- **Prvé vydanie:** 2015

### Amazon S3

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/amazon-s3 ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/amazon-s3.md))
- **Stav:** Stabilná. Základná služba AWS od roku 2006, pre statické weby sa dnes častejšie používa s CloudFront alebo Amplify.
- **Popis:** Objektové úložisko AWS. Statické weby a súbory sa z neho servírujú priamo alebo cez CloudFront; hlavička Server: AmazonS3 prezradí, že stránka je hostovaná ako statický obsah v S3 bucketu.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (116)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 77, 83, 62, 78, 33
- **Web:** https://aws.amazon.com/s3/
- **Docs:** https://docs.aws.amazon.com/s3/
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2006

### Google Cloud

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/google-cloud ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/google-cloud.md))
- **Stav:** Moderná. Jedna z troch najväčších cloudových platforiem; Firebase Hosting a Cloud Run sú bežné pre moderné JS aplikácie.
- **Popis:** Cloudová platforma Googlu: App Engine, Cloud Run, Firebase Hosting a load balancery. Weby na nej odpovedajú hlavičkou Server: Google Frontend (GFE), ktorá patrí okrajovej vrstve Googlu, nie konkrétnemu webserveru.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (115)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 79, 62, 78, 27
- **Web:** https://cloud.google.com
- **Docs:** https://cloud.google.com/docs
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2008

### Varnish

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/varnish ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/varnish.md))
- **Stav:** Stabilná. Stabilný projekt s dlhou históriou, stále štandard pre veľké spravodajské a e-commerce weby; často skrytý za CDN.
- **Popis:** HTTP akcelerátor a cache, ktorá sa stavia pred webserver. Uloží si vygenerované stránky do pamäte a ďalším návštevníkom ich vráti bez toho, aby ich generoval CMS, čo výrazne znižuje záťaž a čas odozvy.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (115)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 79, 62, 76, 29
- **Web:** https://varnish-cache.org
- **Docs:** https://varnish-cache.org/docs/
- **GitHub:** https://github.com/varnishcache/varnish-cache
- **Licencia:** BSD-2-Clause
- **Prvé vydanie:** 2006

### Azure

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/azure ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/azure.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne vyvíjaný cloud
- **Popis:** Cloud od Microsoftu. Na webe ho prezrádzajú hlavičky Azure Front Door a Azure CDN (x-azure-ref, x-msedge-ref).
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (105)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 82, 64, 65, 28
- **Web:** https://azure.microsoft.com
- **Docs:** https://learn.microsoft.com/azure/
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2010

### Hostinger CDN

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/hostinger-cdn ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/hostinger-cdn.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne prevádzkované
- **Popis:** CDN webhostingu Hostinger, dostupné pre weby na jeho hostingu. Prezrádza ho hlavička servera hcdn.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (67)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 84, 56, 70, 35
- **Web:** https://www.hostinger.com
- **Docs:** https://support.hostinger.com
- **Licencia:** Proprietary

### GitHub Pages

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/github-pages ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/github-pages.md))
- **Stav:** Moderná. Populárny pre open-source dokumentáciu a osobné stránky. Jednoduchý workflow s automatickým deploymentom pri každom pushu do repozitára.
- **Popis:** Bezplatný statický hosting priamo z GitHub repozitára. Podporuje Jekyll pre generovanie statických stránok a vlastné domény s HTTPS. Ideálny pre dokumentáciu, portfóliá a jednoduché webové stránky.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (66)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 70, 76, 48, 81, 31
- **Web:** https://pages.github.com
- **Docs:** https://docs.github.com/en/pages
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2008

### Akamai

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/akamai ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/akamai.md))
- **Stav:** Stabilná. Enterprise štandard pre CDN a webovú bezpečnosť. Rozsiahla globálna infraštruktúra s pokročilými edge computing možnosťami.
- **Popis:** Jedna z najstarších a najväčších CDN sietí na svete. Akamai ponúka komplexné riešenia pre bezpečnosť, výkon a dostupnosť obsahu. Používajú ju najväčšie svetové spoločnosti.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (49)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 76, 81, 68, 71, 37
- **Web:** https://www.akamai.com
- **Docs:** https://techdocs.akamai.com
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 1998

### CDN77

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/cdn77 ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/cdn77.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne prevádzkované
- **Popis:** Globálne CDN s pôvodom v Česku, zamerané na doručovanie obsahu a streamovanie videa.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (42)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 79, 88, 75, 58, 31
- **Web:** https://www.cdn77.com
- **Docs:** https://client.cdn77.com/support/knowledgebase
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2012

### Envoy

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/envoy ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/envoy.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný
- **Popis:** Vysokovýkonná proxy a load balancer pôvodne od Lyftu, projekt CNCF. Základ service mesh riešení ako Istio.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (42)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 77, 84, 64, 74, 36
- **Web:** https://www.envoyproxy.io
- **Docs:** https://www.envoyproxy.io/docs
- **GitHub:** https://github.com/envoyproxy/envoy
- **Licencia:** Apache-2.0
- **Prvé vydanie:** 2016

### Railway

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/railway ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/railway.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaná
- **Popis:** Platforma na nasadzovanie aplikácií a databáz z Gitu bez správy serverov. Prezrádza ju hlavička servera railway-edge.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (36)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 79, 85, 66, 80, 35
- **Web:** https://railway.com
- **Docs:** https://docs.railway.com
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2020

### Aruba

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/aruba ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/aruba.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne prevádzkovaný
- **Popis:** Taliansky poskytovateľ webhostingu, domén a cloudu. Prezrádza ho hlavička servera aruba-proxy.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (35)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 68, 78, 51, 62, 30
- **Web:** https://www.aruba.it
- **Licencia:** Proprietary

### Imperva

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/imperva ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/imperva.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne prevádzkovaná, od 2024 súčasť Thales
- **Popis:** Firewall webových aplikácií, ochrana pred DDoS a CDN (pôvodne Incapsula). Používajú ho banky a veľké firmy.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (22)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 73, 83, 63, 56, 31
- **Web:** https://www.imperva.com
- **Docs:** https://docs.imperva.com
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2002

### F5 BIG-IP

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/f5-big-ip ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/f5-big-ip.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne vyvíjaný
- **Popis:** Hardvérový aj virtuálny load balancer a aplikačný firewall od F5. Nasadzujú ho banky, telekomunikácie a veľké firmy pred svoje servery.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (13)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 75, 79, 71, 69, 31
- **Web:** https://www.f5.com/products/big-ip
- **Docs:** https://techdocs.f5.com
- **Licencia:** Proprietary

### Fly.io

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/fly-io ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/fly-io.md))
- **Stav:** Moderná. Inovatívny prístup k edge deploymentu s rastúcou komunitou. Vhodný pre latency-sensitívne aplikácie a distribuované systémy.
- **Popis:** Platforma pre spúšťanie aplikácií blízko používateľov na globálnej sieti. Fly.io prevádza Docker kontajnery na micro-VM pomocou Firecrackeru. Podporuje viacero runtime prostredí a globálnu distribúciu s nízkou latenciou.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (12)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 75, 76, 66, 85, 29
- **Web:** https://fly.io
- **Docs:** https://fly.io/docs
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2017

### Heroku

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/heroku ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/heroku.md))
- **Stav:** Stabilná. Prevádzkovaná; bezplatný plán zrušený v 2022
- **Popis:** Jedna z prvých platforiem typu PaaS na nasadzovanie aplikácií cez Git. Patrí firme Salesforce.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (11)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 71, 79, 56, 68, 34
- **Web:** https://www.heroku.com
- **Docs:** https://devcenter.heroku.com
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2007

### Apache Tomcat

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/apache-tomcat ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/apache-tomcat.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne vyvíjaný, Tomcat 11
- **Popis:** Servlet kontajner a webový server pre Java aplikácie od Apache Software Foundation.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (8)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 80, 62, 74, 29
- **Web:** https://tomcat.apache.org
- **Docs:** https://tomcat.apache.org/tomcat-11.0-doc/
- **GitHub:** https://github.com/apache/tomcat
- **Licencia:** Apache-2.0
- **Prvé vydanie:** 1999

### Sucuri

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/sucuri ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/sucuri.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne prevádzkovaná
- **Popis:** Bezpečnostná služba pre weby: firewall (WAF), CDN, odstraňovanie malvéru a monitoring. Od 2017 patrí firme GoDaddy.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (3)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 71, 86, 54, 52, 36
- **Web:** https://sucuri.net
- **Docs:** https://docs.sucuri.net
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2010

### Werkzeug

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/werkzeug ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/werkzeug.md))
- **Stav:** Stabilná. Hlavička servera Werkzeug v produkcii zvyčajne znamená vývojový server Flasku, ktorý na produkciu nie je určený
- **Popis:** Knižnica pre Python webové aplikácie (WSGI), na ktorej stojí Flask. Obsahuje aj vývojový server.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (1)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 73, 87, 40, 76, 30
- **Web:** https://werkzeug.palletsprojects.com
- **Docs:** https://werkzeug.palletsprojects.com/en/stable/
- **GitHub:** https://github.com/pallets/werkzeug
- **Licencia:** BSD-3-Clause
- **Prvé vydanie:** 2007

### Render

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/server/render ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/server/render.md))
- **Stav:** Moderná. Rýchlo rastúca platforma obľúbená medzi vývojármi. Ponúka free tier a transparentné ceny bez skrytých poplatkov.
- **Popis:** Moderná cloudová platforma pre hosting webov, API a databáz. Render ponúka automatický deployment z Gitu, managed databázy a natívnu podporu Dockeru. Alternatíva k Heroku so zameraním na jednoduchosť.
- **Podiel auditovaných webov:** zatiaľ nie na auditovaných weboch
- **Web:** https://render.com
- **Docs:** https://docs.render.com
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2018

## Platobné brány (8)

Platobné riešenia pre online obchody na slovenskom a českom trhu

### Besteron

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/payment/besteron ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/payment/besteron.md))
- **Stav:** Moderná. Moderná slovenská platobná brána s aktívnym vývojom. Ponúka svieže API a konkurencieschopné poplatky pre slovenský trh.
- **Popis:** Besteron je slovenské platobné riešenie prevádzkované spoločnosťou Digital Visions. Ponúka modernú platobnú bránu s podporou kartových platieb, bankových prevodov a QR platieb, zameranú na slovenský a český trh.
- **Web:** https://www.besteron.com
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2019

### CardPay

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/payment/cardpay ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/payment/cardpay.md))
- **Stav:** Stabilná. Zavedená platobná brána s funkčným rozhraním. Poskytuje stabilnú infraštruktúru pre kartové platby na slovenskom trhu.
- **Popis:** CardPay je platobná brána umožňujúca príjem kartových platieb na slovenskom trhu. Podporuje platby kartami Visa a Mastercard a je využívaná mnohými slovenskými e-shopmi a poskytovateľmi online služieb.
- **Web:** https://www.tatrabanka.sk
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2005

### Comgate

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/payment/comgate ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/payment/comgate.md))
- **Stav:** Stabilná. Stabilná a overená platforma s dlhoročnými skúsenosťami. API je funkčné, no menej moderné v porovnaní s novými bránami.
- **Popis:** Comgate je česká platobná brána s dlhou históriou na českom a slovenskom trhu. Ponúka jednoduchú integráciu, transparentné poplatky a podporu pre kartové platby, bankové prevody aj mobilné platby.
- **Web:** https://www.comgate.eu
- **Docs:** https://apidoc.comgate.cz
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2000

### GoPay

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/payment/gopay ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/payment/gopay.md))
- **Stav:** Moderná. Moderná platobná brána s REST API a aktívnym vývojom. Pravidelne pridáva nové platobné metódy a integrácie.
- **Popis:** GoPay je česká platobná brána patriaca medzi najväčšie v strednej Európe. Podporuje kartové platby, bankové prevody, Apple Pay aj Google Pay. Na českom a slovenskom trhu je jednou z najobľúbenejších volieb pre e-shopy.
- **Web:** https://www.gopay.com
- **Docs:** https://doc.gopay.com
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2007

### PayPal

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/payment/paypal ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/payment/paypal.md))
- **Stav:** Stabilná. Stabilná a overená platforma s dlhou históriou. Pravidelne modernizuje API, no základná architektúra je stabilná.
- **Popis:** PayPal je najrozšírenejšia globálna platobná služba s miliardami používateľov. Na slovenskom trhu slúži predovšetkým na medzinárodné platby a je obľúbenou alternatívou ku kartovým platbám pri nákupoch zo zahraničia.
- **Web:** https://www.paypal.com
- **Docs:** https://developer.paypal.com/docs
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 1998

### SporoPay

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/payment/sporopay ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/payment/sporopay.md))
- **Stav:** Zastaraná. Služba bola ukončená. Existujúce integrácie by mali migrovať na následnícke platobné riešenia SLSP alebo na univerzálne platobné brány.
- **Popis:** SporoPay bola platobná služba Slovenskej sporiteľne (SLSP) pre priame online platby z účtov. Služba bola ukončená a nahradená novými platobnými riešeniami banky. Historicky patrila medzi najpoužívanejšie bankové platobné metódy na Slovensku.
- **Web:** https://www.slsp.sk
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2005

### Stripe

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/payment/stripe ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/payment/stripe.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný s pravidelným pridávaním nových funkcií a služieb. Zlatý štandard pre platobné API.
- **Popis:** Stripe je globálna platobná platforma pre internetové podnikanie. Na slovenskom a českom trhu získava popularitu predovšetkým u SaaS firiem a technologických startupov vďaka vynikajúcej API dokumentácii a jednoduchej integrácii. Okrem platobnej brány ponúka Stripe Checkout, Billing, Connect a ďalšie nástroje na budovanie kompletného obchodného riešenia.
- **Web:** https://stripe.com
- **Docs:** https://docs.stripe.com
- **GitHub:** https://github.com/stripe
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2011

### TatraPay

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/payment/tatrapay ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/payment/tatrapay.md))
- **Stav:** Stabilná. Stabilná banková platobná služba. Integračné rozhranie je funkčné, no modernizácia postupuje pomalšie ako u špecializovaných platobných brán.
- **Popis:** TatraPay je platobná služba Tatra banky umožňujúca priame online platby z bankových účtov. Na Slovensku patrí medzi najrozšírenejšie bankové platobné metódy a je integrovaná vo väčšine slovenských e-shopov.
- **Web:** https://www.tatrabanka.sk
- **Licencia:** Proprietary
- **Prvé vydanie:** 2003

## Build nástroje (7)

Bundlery, kompilátory a build systémy pre moderný webový vývoj

### Webpack

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/build/webpack ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/build/webpack.md))
- **Stav:** Stabilná. Webpack 5 je stabilný, ale nové projekty preferujú Vite alebo Turbopack
- **Popis:** JavaScript module bundler s bohatým ekosystémom pluginov a loaderov. Podporuje code splitting, tree shaking, hot module replacement a množstvo formátov.
- **Podiel auditovaných webov:** 22 % (3 765)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 72, 81, 59, 66, 31
- **Web:** https://webpack.js.org
- **Docs:** https://webpack.js.org/concepts/
- **GitHub:** https://github.com/webpack/webpack
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2012

### Vite

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/build/vite ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/build/vite.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, Vite 8 vydaný v 2026
- **Popis:** Moderný build nástroj od tvorcu Vue.js s extrémne rýchlym dev serverom využívajúcim natívne ES moduly. Používa esbuild na predspracovanie a Rollup na produkčné buildy. Štandard pre moderné frontend projekty.
- **Podiel auditovaných webov:** 15 % (2 476)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 75, 77, 63, 82, 26
- **Web:** https://vite.dev
- **Docs:** https://vite.dev/guide/
- **GitHub:** https://github.com/vitejs/vite
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2020

### Turbopack

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/build/turbopack ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/build/turbopack.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný Vercelom, predvolený bundler od Next.js 16
- **Popis:** Inkrementálny bundler od Vercelu napísaný v Ruste, navrhnutý ako nástupca Webpacku. Integrovaný priamo do Next.js pre rýchlejší dev server. Stále v aktívnom vývoji.
- **Podiel auditovaných webov:** 13 % (2 140)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 79, 84, 65, 79, 34
- **Web:** https://nextjs.org/docs/app/api-reference/turbopack
- **Docs:** https://turbo.build/pack/docs
- **GitHub:** https://github.com/vercel/next.js/tree/canary/turbopack
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2022

### esbuild

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/build/esbuild ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/build/esbuild.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, kľúčový komponent ekosystému Vite
- **Popis:** Extrémne rýchly JavaScript bundler a minifier napísaný v Go. Až 100x rýchlejší ako Webpack alebo Rollup. Používa sa ako základ pre Vite a ďalšie nástroje. Podporuje TypeScript a JSX natívne.
- **Podiel auditovaných webov:** 7,6 % (1 287)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 75, 77, 62, 89, 25
- **Web:** https://esbuild.github.io
- **Docs:** https://esbuild.github.io/api/
- **GitHub:** https://github.com/evanw/esbuild
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2020

### Parcel

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/build/parcel ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/build/parcel.md))
- **Stav:** Stabilná. Parcel 2 je stabilný, ale menšia komunita oproti Vite/Webpack
- **Popis:** Zero-configuration bundler s automatickou detekciou a spracovaním rôznych typov súborov. Nevyžaduje konfiguračný súbor, všetko funguje out-of-the-box. Vhodný pre menšie projekty a rýchle prototypovanie.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (82)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 72, 79, 60, 66, 32
- **Web:** https://parceljs.org
- **Docs:** https://parceljs.org/docs/
- **GitHub:** https://github.com/parcel-bundler/parcel
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2017

### Rolldown

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/build/rolldown ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/build/rolldown.md))
- **Stav:** Moderná. Mladý projekt tímu okolo Vite; od Vite 7 sa postupne stáva predvoleným bundlerom.
- **Popis:** Bundler napísaný v Ruste s API kompatibilným s Rollupom. Vzniká ako budúci základ Vite, aby dev server aj produkčný build používali ten istý rýchly nástroj.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (44)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 75, 76, 64, 87, 28
- **Web:** https://rolldown.rs
- **Docs:** https://rolldown.rs/guide/getting-started
- **GitHub:** https://github.com/rolldown/rolldown
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2023

### Rollup

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/build/rollup ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/build/rollup.md))
- **Stav:** Stabilná. Stabilný a udržiavaný, Rollup 4 vydaný v 2023
- **Popis:** JavaScript module bundler optimalizovaný na tvorbu knižníc a balíkov. Pionier tree shakingu a ES module výstupu. Používa sa ako produkčný bundler vo Vite.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (8)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 72, 72, 63, 81, 43
- **Web:** https://rollupjs.org
- **Docs:** https://rollupjs.org/introduction/
- **GitHub:** https://github.com/rollup/rollup
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2015

## UI knižnice (28)

Komponentové knižnice a dizajnové systémy pre tvorbu rozhraní

### Lucide

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/lucide ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/lucide.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný s rastúcou komunitou
- **Popis:** Open-source ikonová knižnica s 1500+ ikonami, fork Feather Icons. Poskytuje konzistentné, minimalistické SVG ikony s podporou pre React, Vue, Svelte a ďalšie frameworky. Štandard pre moderné UI projekty.
- **Podiel auditovaných webov:** 12 % (1 958)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 77, 80, 64, 81, 29
- **Web:** https://lucide.dev
- **Docs:** https://lucide.dev/guide/
- **GitHub:** https://github.com/lucide-icons/lucide
- **Licencia:** ISC
- **Prvé vydanie:** 2020

### shadcn/ui

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/shadcn-ui ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/shadcn-ui.md))
- **Stav:** Moderná. Rapídne rastúca popularita, de facto štandard pre Next.js projekty
- **Popis:** Kolekcia copy-paste React komponentov postavená na Radix UI a Tailwind CSS. Nie je to klasická knižnica: komponenty sa kopírujú priamo do projektu, čo umožňuje plnú kontrolu nad kódom.
- **Podiel auditovaných webov:** 7,7 % (1 303)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 77, 81, 67, 78, 31
- **Web:** https://ui.shadcn.com
- **Docs:** https://ui.shadcn.com/docs
- **GitHub:** https://github.com/shadcn-ui/ui
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2023

### Radix UI

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/radix-ui ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/radix-ui.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, štandard pre prístupné React komponenty
- **Popis:** Unstyled, prístupné UI primitívy pre React. Poskytuje plne funkčné komponenty (dialóg, dropdown, tooltip, tabs) bez vizuálneho štýlovania: dizajn si určíte sami. Základ pre shadcn/ui.
- **Podiel auditovaných webov:** 6,6 % (1 107)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 75, 79, 65, 79, 29
- **Web:** https://www.radix-ui.com
- **Docs:** https://www.radix-ui.com/primitives/docs/overview/introduction
- **GitHub:** https://github.com/radix-ui/primitives
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2020

### React Hook Form

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/react-hook-form ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/react-hook-form.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaná, štandard vo väčšine React starter kitov vrátane shadcn/ui.
- **Popis:** Knižnica na formuláre v Reacte: validácia, chybové hlášky a odosielanie s minimom prekresľovania. Najpoužívanejšie riešenie formulárov v Next.js aplikáciách, často spolu so Zod.
- **Podiel auditovaných webov:** 5,6 % (949)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 76, 78, 61, 88, 27
- **Web:** https://react-hook-form.com
- **Docs:** https://react-hook-form.com/docs
- **GitHub:** https://github.com/react-hook-form/react-hook-form
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2019

### React Router

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/react-router ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/react-router.md))
- **Stav:** Stabilná. Dlhodobo udržiavaný projekt; v roku 2024 sa s ním zlúčil Remix, takže ponúka aj SSR a serverové loadery.
- **Popis:** Smerovanie (routing) pre React aplikácie: mapuje URL na komponenty, rieši vnorené trasy a načítanie dát. Základ jednostránkových aplikácií (SPA) a od verzie 7 aj plnohodnotný framework (bývalý Remix).
- **Podiel auditovaných webov:** 5,0 % (838)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 76, 65, 82, 23
- **Web:** https://reactrouter.com
- **Docs:** https://reactrouter.com/home
- **GitHub:** https://github.com/remix-run/react-router
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2014

### Redux

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/redux ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/redux.md))
- **Stav:** Stabilná. Stabilný a stále rozšírený, no nové projekty častejšie siahajú po Zustand alebo po stave vstavanom v Reacte.
- **Popis:** Knižnica na predvídateľnú správu stavu aplikácie: jeden centrálny store, zmeny cez akcie a reducery. Dlhé roky štandard veľkých React aplikácií, dnes najmä vo forme Redux Toolkit.
- **Podiel auditovaných webov:** 2,3 % (386)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 73, 82, 57, 71, 29
- **Web:** https://redux.js.org
- **Docs:** https://redux.js.org/introduction/getting-started
- **GitHub:** https://github.com/reduxjs/redux
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2015

### TanStack Query

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/tanstack-query ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/tanstack-query.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, TanStack Query 5
- **Popis:** Knižnica na načítavanie, cache a synchronizáciu serverových dát (pôvodne React Query). Rieši opakované dopyty, obnovu dát na pozadí aj stránkovanie.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,9 % (324)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 75, 79, 65, 78, 26
- **Web:** https://tanstack.com/query
- **Docs:** https://tanstack.com/query/latest/docs
- **GitHub:** https://github.com/TanStack/query
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2019

### Emotion

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/emotion ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/emotion.md))
- **Stav:** Stabilná. Stabilný, nové projekty častejšie volia CSS bez behovej réžie
- **Popis:** CSS-in-JS knižnica na písanie štýlov v JavaScripte. Používa ju napríklad Material UI v5. Na stránke ju prezrádzajú značky <style data-emotion>.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,9 % (319)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 69, 75, 57, 67, 25
- **Web:** https://emotion.sh
- **Docs:** https://emotion.sh/docs/introduction
- **GitHub:** https://github.com/emotion-js/emotion
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2017

### Three.js

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/three-js ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/three-js.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne vyvíjaný, nová verzia každý mesiac
- **Popis:** Knižnica na 3D grafiku v prehliadači cez WebGL a WebGPU. Používa sa na 3D produktové konfigurátory, hry a interaktívne prezentácie.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,7 % (285)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 81, 60, 69, 31
- **Web:** https://threejs.org
- **Docs:** https://threejs.org/docs/
- **GitHub:** https://github.com/mrdoob/three.js
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2010

### Styled Components

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/styled-components ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/styled-components.md))
- **Stav:** Stabilná. Od 2025 v režime údržby, nové projekty volia iné riešenia
- **Popis:** CSS-in-JS knižnica pre React, v ktorej sa štýly píšu ako tagged template literals priamo pri komponentoch.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,5 % (258)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 70, 78, 59, 64, 28
- **Web:** https://styled-components.com
- **Docs:** https://styled-components.com/docs
- **GitHub:** https://github.com/styled-components/styled-components
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2016

### Chart.js

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/chart-js ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/chart-js.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne vyvíjaný, Chart.js 4
- **Popis:** Knižnica na grafy vykresľované do elementu canvas. Obsahuje čiarové, stĺpcové, koláčové aj radarové grafy s animáciami.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,4 % (232)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 67, 75, 57, 59, 30
- **Web:** https://www.chartjs.org
- **Docs:** https://www.chartjs.org/docs/
- **GitHub:** https://github.com/chartjs/Chart.js
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2013

### Zod

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/zod ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/zod.md))
- **Stav:** Moderná. De facto štandard validácie v TypeScript projektoch; verzia 4 (2025) je výrazne rýchlejšia a menšia.
- **Popis:** Knižnica na validáciu dát so schémami, z ktorých sa odvodia TypeScript typy. Overuje vstupy formulárov, API odpovede aj premenné prostredia; v prehliadači sa objavuje pri React Hook Form a tRPC.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,3 % (227)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 76, 79, 64, 80, 29
- **Web:** https://zod.dev
- **Docs:** https://zod.dev
- **GitHub:** https://github.com/colinhacks/zod
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2020

### MUI (Material UI)

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/mui ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/mui.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, MUI 9 vydaný v 2026
- **Popis:** React UI knižnica implementujúca Google Material Design. Obsahuje rozsiahlu sadu komponentov, tém a utilít. Vhodná pre enterprise aplikácie s konzistentným dizajnom.
- **Podiel auditovaných webov:** 1,2 % (207)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 67, 72, 55, 68, 24
- **Web:** https://mui.com
- **Docs:** https://mui.com/material-ui/getting-started/
- **GitHub:** https://github.com/mui/material-ui
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2014

### Zustand

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/zustand ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/zustand.md))
- **Stav:** Moderná. Najrozšírenejšia ľahká alternatíva k Reduxu; od tvorcov react-three-fiber (pmndrs).
- **Popis:** Malá knižnica na správu stavu v Reacte bez boilerplate: jeden hook, jeden store. Nahrádza Redux tam, kde treba zdieľať stav medzi komponentmi bez zložitej architektúry.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (163)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 77, 63, 78, 29
- **Web:** https://zustand-demo.pmnd.rs
- **Docs:** https://zustand.docs.pmnd.rs
- **GitHub:** https://github.com/pmndrs/zustand
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2019

### DaisyUI

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/daisyui ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/daisyui.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, DaisyUI 4 s podporou Tailwind 4
- **Popis:** Tailwind CSS komponentová knižnica s predpripraveným dizajnom a témami. Pridáva sémantické triedy nad Tailwind (btn, card, modal) pre rýchlejšie prototypovanie. Podporuje 32+ tém.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (110)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 80, 59, 75, 29
- **Web:** https://daisyui.com
- **Docs:** https://daisyui.com/docs/install/
- **GitHub:** https://github.com/saadeghi/daisyui
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2021

### Chakra UI

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/chakra-ui ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/chakra-ui.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, Chakra UI 3 s novým Ark UI jadrom
- **Popis:** React UI knižnica zameraná na prístupnosť a developer experience. Poskytuje modulárne, composable komponenty s jednoduchým API na tvorbu responzívnych rozhraní.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (107)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 66, 71, 53, 70, 25
- **Web:** https://chakra-ui.com
- **Docs:** https://chakra-ui.com/docs/get-started/installation
- **GitHub:** https://github.com/chakra-ui/chakra-ui
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2019

### Headless UI

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/headless-ui ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/headless-ui.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne udržiavaný tímom Tailwind Labs
- **Popis:** Unstyled, plne prístupné UI komponenty od tvorcov Tailwind CSS. Navrhnuté na perfektnú integráciu s Tailwind CSS. Podporuje React aj Vue.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (101)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 75, 84, 60, 68, 33
- **Web:** https://headlessui.com
- **Docs:** https://headlessui.com/react/menu
- **GitHub:** https://github.com/tailwindlabs/headlessui
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2020

### Framer Motion

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/framer-motion ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/framer-motion.md))
- **Stav:** Moderná. Od roku 2024 vyvíjaná samostatne ako Motion s podporou Reactu aj čistého JavaScriptu.
- **Popis:** Animačná knižnica pre React (dnes pod názvom Motion): animácie pri načítaní, prechody medzi stavmi, gestá a scroll efekty deklaratívne v JSX. Najčastejší zdroj animácií na moderných landing pages.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (93)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 78, 83, 65, 82, 30
- **Web:** https://motion.dev
- **Docs:** https://motion.dev/docs
- **GitHub:** https://github.com/motiondivision/motion
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2018

### Ant Design

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/ant-design ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/ant-design.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, Ant Design 5 s novým dizajn systémom
- **Popis:** Enterprise-grade React UI knižnica od Ant Group (Alibaba). Rozsiahla sada komponentov vrátane tabuliek, formulárov, grafov a layoutov. Dominantná v čínskom ekosystéme, populárna globálne pre admin panely.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (77)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 72, 75, 58, 78, 30
- **Web:** https://ant.design
- **Docs:** https://ant.design/docs/react/introduce
- **GitHub:** https://github.com/ant-design/ant-design
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2015

### Mantine

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/mantine ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/mantine.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, Mantine 7 s natívnym CSS namiesto emotion
- **Popis:** Full-featured React UI knižnica s 100+ komponentmi, hookami a utilitami. Poskytuje vlastný systém tém, responzívne štýly a bohatú sadu formulárových komponentov. Moderná alternatíva k MUI.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (62)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 72, 76, 58, 76, 24
- **Web:** https://mantine.dev
- **Docs:** https://mantine.dev/getting-started/
- **GitHub:** https://github.com/mantinedev/mantine
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2021

### Recharts

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/recharts ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/recharts.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne vyvíjaný
- **Popis:** Grafová knižnica pre React postavená na D3. Grafy sa skladajú z deklaratívnych komponentov a vykresľujú do SVG.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (59)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 77, 66, 76, 25
- **Web:** https://recharts.org
- **Docs:** https://recharts.github.io/en-US/guide/
- **GitHub:** https://github.com/recharts/recharts
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2016

### D3.js

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/d3-js ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/d3-js.md))
- **Stav:** Stabilná. Stabilný a udržiavaný
- **Popis:** Knižnica na dátové vizualizácie, ktorá napája dáta na SVG, HTML a canvas. Základ mnohých grafových knižníc a interaktívnych vizualizácií v médiách.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (25)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 68, 72, 56, 72, 26
- **Web:** https://d3js.org
- **Docs:** https://d3js.org/getting-started
- **GitHub:** https://github.com/d3/d3
- **Licencia:** ISC
- **Prvé vydanie:** 2011

### NextUI

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/nextui ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/nextui.md))
- **Stav:** Zastaraná. V januári 2025 premenovaný na HeroUI: balík @nextui-org/react je zastaraný a nové vydania vychádzajú ako @heroui/react
- **Popis:** Moderná React UI knižnica postavená na Tailwind CSS a React Aria. Poskytuje krásne animované komponenty s dôrazom na developer experience a prístupnosť.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (18)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 74, 82, 55, 74, 33
- **Web:** https://heroui.com
- **Docs:** https://nextui.org/docs/guide/introduction
- **GitHub:** https://github.com/nextui-org/nextui
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2021

### Heroicons

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/heroicons ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/heroicons.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne udržiavaná, dva štýly (outline, solid) a tri veľkosti; súčasť Tailwind ekosystému.
- **Popis:** Sada SVG ikon od tvorcov Tailwind CSS. Ikony sú vložené priamo do HTML, preto ich detekujeme v kóde stránky; typické pre Tailwind a shadcn/ui weby.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (14)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 77, 83, 58, 83, 30
- **Web:** https://heroicons.com
- **GitHub:** https://github.com/tailwindlabs/heroicons
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2020

### PrimeReact

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/primereact ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/primereact.md))
- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, PrimeReact 11 vydaný v 2026
- **Popis:** Rozsiahla React UI knižnica s 90+ komponentmi od PrimeTek. Pokrýva datové tabuľky, grafy, formuláre a layouty. Populárna v enterprise prostredí s komerčnou podporou.
- **Podiel auditovaných webov:** <1 % (4)
- **Priemerné skóre jej webov (web, SEO, bezpečnosť, výkon, AI):** 70, 77, 57, 66, 26
- **Web:** https://primereact.dev
- **Docs:** https://primereact.dev/docs/styled/guides/installation
- **GitHub:** https://github.com/primefaces/primereact
- **Licencia:** MIT
- **Prvé vydanie:** 2017

### Adobe Fonts

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/adobe-fonts ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/adobe-fonts.md))
- **Stav:** Stabilná. Stabilná služba
- **Popis:** Služba webových písiem od Adobe (pôvodne Typekit), súčasť predplatného Creative Cloud. Fonty sa na web vkladajú cez skript alebo CSS z use.typekit.net.
- **Podiel auditovaných webov:** zatiaľ nie na auditovaných weboch
- **Web:** https://fonts.adobe.com
- **Docs:** https://helpx.adobe.com/fonts/using/add-fonts-website.html
- **Licencia:** Proprietary (Creative Cloud)
- **Prvé vydanie:** 2009

### Font Awesome

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/font-awesome ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/font-awesome.md))
- **Stav:** Stabilná. Aktívne vyvíjaný, Font Awesome 6 a 7
- **Popis:** Sada ikon pre web, dostupná ako webový font alebo SVG. Bezplatná verzia má tisíce ikon, platená Pro verzia ďalšie štýly.
- **Podiel auditovaných webov:** zatiaľ nie na auditovaných weboch
- **Web:** https://fontawesome.com
- **Docs:** https://docs.fontawesome.com
- **GitHub:** https://github.com/FortAwesome/Font-Awesome
- **Licencia:** Icons CC BY 4.0, fonts OFL, code MIT
- **Prvé vydanie:** 2012

### Google Fonts

- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/ui/google-fonts ([markdown](https://be1st.ai/sk/technologies/ui/google-fonts.md))
- **Stav:** Stabilná. Pri načítaní zo serverov Google sa posiela IP adresa návštevníka; vlastné hostovanie to rieši
- **Popis:** Bezplatná knižnica webových písiem od Google. Fonty sa načítavajú zo serverov Google alebo sa dajú hostovať priamo na webe.
- **Podiel auditovaných webov:** zatiaľ nie na auditovaných weboch
- **Web:** https://fonts.google.com
- **Docs:** https://developers.google.com/fonts/docs/getting_started
- **GitHub:** https://github.com/google/fonts
- **Licencia:** OFL / Apache 2.0
- **Prvé vydanie:** 2010

