# Vue.js, história verzií a použitie na weboch.

Progresívny JavaScript framework na tvorbu užívateľských rozhraní. Kombinuje najlepšie vlastnosti Reactu a Angularu s jednoduchšou krivkou učenia. Podporuje Composition API a reaktívny systém.

- **Stav:** Moderná. Aktívne vyvíjaný, Vue 3 je stabilná verzia od 2020.
- **Kategória:** [JS/CSS Frameworky](https://be1st.ai/sk/technologies/framework)
- **Prvé vydanie:** 2014
- **Licencia:** MIT
- **Najnovšia verzia:** 3.5.45 (5. 11. 2026)
- **Oficiálny web:** https://vuejs.org
- **Dokumentácia:** https://vuejs.org/guide/
- **GitHub:** https://github.com/vuejs/core
- **Stránka:** https://be1st.ai/sk/technologies/framework/vue-js

## Vue.js na auditovaných weboch

Tech Stack rozpoznal Vue.js priamo na 373 zo 16 845 webov, ktoré be1st auditoval (2,2 %). Aj weby postavené na Nuxt bežia na technológii Vue.js, tu však započítané nie sú; spolu s nimi je Vue.js aspoň na 620 weboch (3,7 %).

### Weby, na ktorých beží Vue.js, oproti všetkým webom

- **Web skóre:** 69 (všetky weby 72)
- **SEO:** 77 (všetky weby 79)
- **Bezpečnosť:** 58 (všetky weby 59)
- **Výkon:** 62 (všetky weby 72)
- **AI Pripravenosť:** 30 (všetky weby 31)

### Najpoužívanejšie v kategórii JS/CSS Frameworky

1. [Tailwind CSS](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/tailwind-css): 34 % (5 653)
2. [jQuery](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/jquery): 29 % (4 883)
3. [Next.js](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/next-js): 23 % (3 836)
4. [React](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/react): 22 % (3 626)
5. [Bootstrap](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/bootstrap): 13 % (2 198)
6. [PHP](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/php): 3,0 % (502)
7. [Lit](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/lit): 2,9 % (487)
8. [Astro](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/astro): 2,4 % (405)
9. [Vue.js](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/vue-js): 2,2 % (373)
10. [Alpine.js](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/alpine-js): 2,0 % (341)

Číslo pri technológii React zahŕňa len weby, kde ju Tech Stack rozpozná priamo, nie weby postavené na Next.js, Gatsby a Remix, ktoré na nej tiež bežia. Číslo pri technológii Vue.js zahŕňa len weby, kde ju Tech Stack rozpozná priamo, nie weby postavené na Nuxt, ktoré na nej tiež bežia.

## Verzie Vue.js nájdené v auditoch

Tech Stack zatiaľ v auditoch našiel 61 rôznych verzií Vue.js. Verzia v zozname ostáva, aj keď web, na ktorom bežala, medzitým aktualizoval. Náš denný kontrolór verzií každú z nich porovná s oficiálnymi údajmi o vydaniach a s OSV.dev.

- 0 na najnovšej verzii
- 45 zastarané
- 16 so známymi zraniteľnosťami

Z týchto verzií je 34 na rade vydaní, ktorý už nedostáva opravy, z nich 16 so známymi zraniteľnosťami.

Každú verziu v tabuľke okrem najnovšej treba aktualizovať na 3.5.45.

| Verzia | Stav | Známe zraniteľnosti |
| --- | --- | --- |
| 3.5.44 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.43 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.42 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.41 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.40 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.39 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.35 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.34 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.33 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.32 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.31 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.30 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.29 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.28 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.27 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.26 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.25 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.24 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.22 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.21 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.20 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.18 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.17 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.16 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.13 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.12 | Zastaraná | 0 |
| 3.5.5 | Zastaraná | 0 |
| 3.4.37 | Zastaraná (rad vydaní bez opráv) | 0 |
| 3.4.34 | Zastaraná (rad vydaní bez opráv) | 0 |
| 3.4.31 | Zastaraná (rad vydaní bez opráv) | 0 |
| 3.4.27 | Zastaraná (rad vydaní bez opráv) | 0 |
| 3.4.21 | Zastaraná (rad vydaní bez opráv) | 0 |
| 3.4.15 | Zastaraná (rad vydaní bez opráv) | 0 |
| 3.3.11 | Zastaraná (rad vydaní bez opráv) | 0 |
| 3.3.8 | Zastaraná (rad vydaní bez opráv) | 0 |
| 3.3.7 | Zastaraná (rad vydaní bez opráv) | 0 |
| 3.3.4 | Zastaraná (rad vydaní bez opráv) | 0 |
| 3.3.2 | Zastaraná (rad vydaní bez opráv) | 0 |
| 3.2.47 | Zastaraná (rad vydaní bez opráv) | 0 |
| 3.2.45 | Zastaraná (rad vydaní bez opráv) | 0 |
| 3.2.39 | Zastaraná (rad vydaní bez opráv) | 0 |
| 3.2.37 | Zastaraná (rad vydaní bez opráv) | 0 |
| 3.2.33 | Zastaraná (rad vydaní bez opráv) | 0 |
| 3.2.31 | Zastaraná (rad vydaní bez opráv) | 0 |
| 3.2.0 | Zastaraná (rad vydaní bez opráv) | 0 |
| 2.7.16 | Zraniteľná (rad vydaní bez opráv) | 1 zraniteľnosť, najvyššia nízka (GHSA-5j4c-8p2g-v4jx) |
| 2.7.15 | Zraniteľná (rad vydaní bez opráv) | 1 zraniteľnosť, najvyššia nízka (GHSA-5j4c-8p2g-v4jx) |
| 2.7.14 | Zraniteľná (rad vydaní bez opráv) | 1 zraniteľnosť, najvyššia nízka (GHSA-5j4c-8p2g-v4jx) |
| 2.7.10 | Zraniteľná (rad vydaní bez opráv) | 1 zraniteľnosť, najvyššia nízka (GHSA-5j4c-8p2g-v4jx) |
| 2.7.8 | Zraniteľná (rad vydaní bez opráv) | 1 zraniteľnosť, najvyššia nízka (GHSA-5j4c-8p2g-v4jx) |
| 2.7.0 | Zraniteľná (rad vydaní bez opráv) | 1 zraniteľnosť, najvyššia nízka (GHSA-5j4c-8p2g-v4jx) |
| 2.6.14 | Zraniteľná (rad vydaní bez opráv) | 1 zraniteľnosť, najvyššia nízka (GHSA-5j4c-8p2g-v4jx) |
| 2.6.12 | Zraniteľná (rad vydaní bez opráv) | 1 zraniteľnosť, najvyššia nízka (GHSA-5j4c-8p2g-v4jx) |
| 2.6.11 | Zraniteľná (rad vydaní bez opráv) | 1 zraniteľnosť, najvyššia nízka (GHSA-5j4c-8p2g-v4jx) |
| 2.6.10 | Zraniteľná (rad vydaní bez opráv) | 1 zraniteľnosť, najvyššia nízka (GHSA-5j4c-8p2g-v4jx) |
| 2.6.9 | Zraniteľná (rad vydaní bez opráv) | 1 zraniteľnosť, najvyššia nízka (GHSA-5j4c-8p2g-v4jx) |
| 2.5.21 | Zraniteľná (rad vydaní bez opráv) | 1 zraniteľnosť, najvyššia nízka (GHSA-5j4c-8p2g-v4jx) |
| 2.5.17 | Zraniteľná (rad vydaní bez opráv) | 1 zraniteľnosť, najvyššia nízka (GHSA-5j4c-8p2g-v4jx) |
| 2.5.16 | Zraniteľná (rad vydaní bez opráv) | 1 zraniteľnosť, najvyššia nízka (GHSA-5j4c-8p2g-v4jx) |
| 2.5.3 | Zraniteľná (rad vydaní bez opráv) | 1 zraniteľnosť, najvyššia nízka (GHSA-5j4c-8p2g-v4jx) |
| 2.4.0 | Zraniteľná (rad vydaní bez opráv) | 1 zraniteľnosť, najvyššia nízka (GHSA-5j4c-8p2g-v4jx) |

Zraniteľnosti z OSV.dev, overené 8. 11. 2026.

## Verzie Vue.js a história vydaní

16 radov vydaní od roku 2013 podľa endoflife.date a registra npm. Najnovšia verzia je 3.5.45, vydaná 5. 11. 2026. Podľa endoflife.date sú podporované: 3.5.

| Verzia | Vydaná | Posledné vydanie | Podpora | Vydaní |
| --- | --- | --- | --- | --- |
| 3.5 | 3. 9. 2024 | 3.5.45 (5. 11. 2026) | Podporovaná | - |
| 3.4 | 29. 12. 2023 | 3.4.38 (15. 8. 2024) | Bez podpory, od 3. 9. 2024 | - |
| 3.3 | 11. 5. 2023 | 3.3.13 (19. 12. 2023) | Bez podpory, od 29. 12. 2023 | - |
| 2.7 | 1. 7. 2022 | 2.7.16 (24. 12. 2023) | Bez podpory, od 31. 12. 2023; dostupná platená predĺžená podpora | - |
| 3.2 | 9. 8. 2021 | 3.2.47 (2. 2. 2023) | Bez podpory, od 11. 5. 2023 | - |
| 3.1 | 7. 6. 2021 | 3.1.5 (16. 7. 2021) | Bez podpory, od 9. 8. 2021 | - |
| 3.0 | 18. 9. 2020 | 3.0.11 (1. 4. 2021) | Bez podpory, od 7. 6. 2021 | - |
| 2.6 | 4. 2. 2019 | 2.6.14 (7. 6. 2021) | Bez podpory, od 1. 7. 2022; dostupná platená predĺžená podpora | - |
| 2.5 | 13. 10. 2017 | 2.5.22 (11. 1. 2019) | Bez podpory, od 4. 2. 2019 | - |
| 2.4 | 13. 7. 2017 | 2.4.4 (14. 9. 2017) | Bez podpory, od 13. 10. 2017 | - |
| 2.3 | 27. 4. 2017 | 2.3.4 (8. 6. 2017) | Bez podpory, od 13. 7. 2017 | - |
| 2.2 | 26. 2. 2017 | 2.2.6 (27. 3. 2017) | Bez podpory, od 27. 4. 2017 | - |
| 2.1 | 22. 11. 2016 | 2.1.10 (17. 1. 2017) | Bez podpory, od 26. 2. 2017 | - |
| 2.0 | 30. 9. 2016 | 2.0.8 (20. 11. 2016) | Bez podpory, od 22. 11. 2016 | - |
| 1 | 27. 10. 2015 | 1.0.28 (27. 9. 2016) | Bez podpory | 29 |
| 0.x (pred 1.0) | 8. 12. 2013 | 0.12.16 (25. 9. 2015) | neuvedená | 54 |

Rady vydaní z endoflife.date majú aj dátumy podpory. Staršie hlavné verzie a počty vydaní sú z registra npm; npm neuvádza, či sú ešte podporované.

Zdroje: [endoflife.date](https://endoflife.date/vue), [register npm, balík vue](https://www.npmjs.com/package/vue), overené 8. 11. 2026.

## Ďalšie technológie v kategórii JS/CSS Frameworky

- [TanStack Start](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/tanstack-start): 1,9 % webov
- [Nette](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/nette): 1,8 % webov
- [Nuxt](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/nuxt): 1,5 % webov
- [Angular](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/angular): 1,2 % webov
- [Preact](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/preact): 1,2 % webov
- [UnoCSS](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/unocss): 1,2 % webov
- [Express](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/express): 1,1 % webov
- [SvelteKit](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/sveltekit): 1,1 % webov
- [ASP.NET](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/asp-net): 1,0 % webov
- [Django](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/django): <1 % webov
- [HTMX](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/htmx): <1 % webov
- [Turbo (Hotwire)](https://be1st.ai/sk/technologies/framework/turbo): <1 % webov

[Všetky v kategórii JS/CSS Frameworky (38)](https://be1st.ai/sk/technologies/framework)

## Otázky o Vue.js

### Čo je Vue.js?

Progresívny JavaScript framework na tvorbu užívateľských rozhraní. Kombinuje najlepšie vlastnosti Reactu a Angularu s jednoduchšou krivkou učenia. Podporuje Composition API a reaktívny systém. V katalógu be1st patrí Vue.js do kategórie JS/CSS Frameworky. Licencia Vue.js: MIT.

### Aká je najnovšia verzia Vue.js?

Najnovšia verzia Vue.js je 3.5.45, vydaná 5. 11. 2026 (zdroj: register npm, balík vue).

### Ktoré verzie Vue.js sú ešte podporované?

Podľa endoflife.date sú podporované tieto rady vydaní Vue.js: 3.5.

### Koľko webov používa Vue.js?

Tech Stack k 8. 11. 2026 rozpoznal Vue.js priamo na 373 zo 16 845 webov, ktoré be1st auditoval (2,2 %). Aj weby postavené na Nuxt bežia na technológii Vue.js; spolu s nimi je Vue.js aspoň na 620 weboch (3,7 %).

### Kedy vyšla prvá verzia Vue.js?

Prvá verzia Vue.js vyšla v roku 2014; najstaršia verzia podľa endoflife.date a registra npm je z roku 2013.

### Je Vue.js stále moderná voľba?

Áno. Vue.js patrí medzi moderné technológie. Aktívne vyvíjaný, Vue 3 je stabilná verzia od 2020.

### Aké alternatívy má Vue.js?

Rovnakú úlohu ako Vue.js plnia napríklad React, Angular, Preact, Svelte a Solid.js.

Čísla: posledný audit každého zo 16 845 webov, ktoré be1st auditoval, k 8. 11. 2026.
